Alice Springs (June Newton) była fotografką i aktorką, a prywatnie żoną fotografa Helmuta Newtona. Artystka zmarła w wieku 97 lat w swoim domu w Monte Carlo, o czym poinformowała Fundacja Helmuta Netwona, której była prezeską. Na ich stronie internetowej znalazło się poruszające oświadczenie: "Opłakujemy stratę wybitnej osoby i fotografki o międzynarodowej renomie (...) Będzie nam jej bardzo brakowało". 

Urodziła się jako June Browne w Melbourne w Australii w 1923 roku, tam też studiowała aktorstwo. Helmuta Netwona poznała w 1947 roku, kiedy założył studio fotograficzne w jej rodzinnym mieście. Rok później od spotkania byli już małżeństwem, a w latach 70. przeprowadzili się razem do Paryża. Tam właśnie artystka przyjęła pseudonim Alice Springs i rozpoczęła karierę fotografki, jednocześnie nadzorując publikację książek i katalogów wystaw swojego męża.

W 1981 roku wraz z Helmutem przeniosła się z Paryża do Monako, gdzie w połowie lat 90. narodziła się ich seria "My i oni" (najpierw w formie książki, a później wystawy pokazywanej na całym świecie). 

Powstał dokument o Helmucie Newtonie. To złożony portret kontrowersyjnego fotografa, którego sesje zdjęciowe były sensacją albo skandalem>>

W 2004 r. opublikowała swoją autobiografię. W tym samym roku w wyniku wypadku samochodowego zmarł jej mąż, który pozostawił niedokończoną budowę Fundacji Helmuta Newtona - Alice przejęła jego obowiązki i latem 2004 roku otworzyła muzeum w Berlinie. Przez ostatnie kilkanaście lat pełniła rolę prezeski placówki, goszczące w niej najważniejszych współczesnych fotografów i dbając o rozwój fotografii. 

June Newton miała na swoim koncie australijską nagrodę Erika Kuttnera dla najlepszej aktorki teatralnej, liczne wystawy fotograficzne i publikacje. Była mistrzynią portretów w prywatnym otoczeniu bohaterów fotografii oraz wysmakowanych kampanii reklamowych, a przed jej obiektywem stanęli m.in. Robert Mapplethorpe, Audrey Hepburn, Yves Saint Laurent, Anjelica Huston czy Nicole Kidman. Stworzyła także serię fotografii ulicznych, dokumentujących rozwijające się sceny punkowe i hiphopowe w latach 80. przy Melrose Avenue w Los Angeles.