"Being the Richardos": fabuła filmu

Nowa, oparta na prawdziwej historii produkcja Aarona Sorkina, znanego z takich filmów jak "Steve Jobs", "Social Network" czy "Proces Siódemki z Chicago", prześledzi losy gwiazd Hollywood lat 50.– aktorki Lucille Ball i jej męża, piosenkarza i aktora Desiego Arnaza. W role małżonków wcielili się Nicole Kidman oraz Javier Bardem. Para ta pracowała na planie jednego z pierwszych amerykańskich sitcomów, który został nagrodzony aż czterema nagrodami Emmy. W "Kocham Lucy", tak jak i na co dzień, grali małżonków, jednak z czasem Lucille i Desi wchodzą na kryzysowy etap w swojej relacji: w plotkarskim czasopiśmie pojawia się artykuł sugerujący, że Arnaz zdradza swoją żonę, a organy państwowe wszczynają śledztwo Lucille za jej domniemane powiązania z komunistami.

"Being the Ricardos" został nakręcony przez Aaron Sorkina, który na swoim koncie ma już scenariusze takich filmów jak "The Social Network", "Moneyball" czy "Proces siódemki z Chicago", który również wyreżyserował dla Netfliksa. Za film ten Sorkin otrzymał Złoty Glob w kategorii najlepszy scenariusz. 

"Being the Richardos": zwiastun filmu

Oryginalny, czarno-biały sitcom "Kocham Lucy" utrzymany był w formule komediowej, która w dużym stopniu prześmiewczo podchodziła do  zwariowanych pomysłów żony, wywracającej co chwilę dom do góry nogami. Zaprezentowany oficjalny zwiastun "Being the Ricardos", który świetnie oddaje estetykę lat 50., widzimy ujęcie z programu kręconego na żywo, gdzie na twarzy Lucille malują się emocje świadczące, że w relacji małżonków coś się dzieje. Jednak jako aktorka Lucille szybko wchodzi w swoją rolę, rozwiewając wszelkie watpliwości publiczności. 

Film zadebiutuje już 10 grudnia na platformie Amazona - Prime Video.