Wydany pierwotnie w 1982 roku model T500 ponownie wprowadza tenisowy styl z początku lat 80. ubiegłego wieku, który jest kojarzony z wysokiej jakości wykonaniem i ponadczasowym wyglądem. Cholewka z naturalnej skóry zamszowej, nubukowa konstrukcja i perforowane detale wokół palców nadają temu dobrze znanemu modelowi ekskluzywnego wyglądu. Poliuretanowa podeszwa środkowa to subtelne nawiązanie do technologii z lat 80., która zdecydowanie wyróżnia się na tle wulkanizowanych podeszew starszych modeli. Całości dopełnia elegancka prostota białej kolorystyki, która sprawdzi się w każdej sytuacji i w każdym otoczeniu.

Aby uczcić wznowienie modelu T500, marka New Balance przygotowała specjalny spot pt. "Quiet Please". Film, który subtelnie nawiązuje do tenisowych korzeni buta, został nakręcony przez obiecującego reżysera Francisa Plummera, a jego bohaterem jest Chris Cadaver. 20-sekundowa video przedstawia spokojnego Cadavera w chaotycznym świecie przesadnego luksusu, łącząc kinową oprawę wizualną z charakterystycznym dla marki dowcipem, aby ponownie zaprezentować sylwetkę w stylu retro. Film został udostępniony 7 marca na kanale marki New Balance, który można znaleźć tutaj.

Buty tenisowe powinny spełniać wyjątkowe wymagania stawiane obuwiu sportowemu: muszą nie tylko sprawdzać się na korcie, ale także odzwierciedlać wyrafinowany charakter aktywności, z której słynie tenis. T500 został stworzony, aby spełnić ten podwójny zestaw wymagań, a te same rzeczy, które uczyniły go świetnym butem tenisowym w 1982 roku – najwyższej jakości materiały i elegancka prostota – sprawiają, że dziś pozostaje klasykiem.

Model T500 będzie dostępny na całym świecie od 14 marca, a w Polsce na stronie nbsklep.pl, w wybranych salonach New Blance oraz u autoryzowanych partnerów: Footshop.pl, Vitkac.com i PRM.com

New Balance, Model T500 / mat. prasowe

Główne cechy modelu T500:

  • Cholewka z najwyższej jakości naturalnej skóry zamszowej i nubuku; poliuretanowa podeszwa środkowa.
  • Wkładka z poliuretanu; wzór podeszwy zewnętrznej w jodełkę z punktem obrotowym.
  • Tkana metka na języku.
  • Napis "New Balance" na pięcie.
  • Perforowany toe box.

O New Balance

New Balance to działająca od 1906 roku firma produkująca obuwie oraz odzież i akcesoria sportowe. Powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie funkcjonuje pięć jej fabryk. Szósta zlokalizowana jest w Wielkiej Brytanii. Firma zatrudnia 8000 współpracowników na całym świecie. W 2022 roku jej przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 5,3 mld dolarów. W Polsce produkty firmy dostępne są od lat 90. XX wieku. New Balance jest dziś jedną z najchętniej wybieranych marek obuwia sportowego.

Materiał promocyjny New Balance.