Szczegóły produkcji serialu "Wednesday" dla Netflix 

,,Rodzina Addamsów" to film, który zna chyba każdy z nas, a mroczna rodzinka skradła nasze serca. Mało kto jednak wie, że popularne postaci znane z komiksów pierwotnie nie miały imion. Filmowcy poprosili Charlesa Addamsa, aby nazwał każdą z nich. Twórca na przestrzeni tygodnia wymyślił prawie wszystkie! Tak oto powstali znani: Gomez, Rączka czy Wujek Fester. Jeśli tęskniliście za tą dość ekscentryczną rodziną - mamy good newsNetflix kilka miesięcy temu ogłosił produkcję serialu, który skupi się na pokazaniu historii tytułowej "Wednesday", a jego reżyserią oraz producentem jest Tim Burton! Reżyser do tej pory stworzył takie kinowe hity jak "Edward Nożycoręki", "Gnijąca Panna Młoda" czy "Sok z Żuka" i nie wyobrażamy sobie aby ktoś inny mógł stanąć za kamerą w produkcji o mrocznej dziewczynce z rodziny Addamsów.

Serial ma być produkcja skierowaną głównie do nastoletnich widzów, która będzie łączyć elementy historii dla młodych dorosłych z kinem grozy. Wednesday Addams, córkę Morticii i Gomeza, zobaczymy w czasach studiów w Nevermore Academy. Jej postać będzie mierzyć się z nadprzyrodzoną zagadką sprzed lat, problemami miłosnymi, swoimi zdolnościami parapsychologicznymi oraz udaremnieniem serii morderstw sprzed lat. 

"Nasza bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice. Zobaczymy też, jak Wednesday odnajdzie się w gąszczu relacji z innymi uczniami Akademii Nevermore" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie serialu.

Pierwszy sezon serialu ma składać się z 8 odcinków, a jego scenarzystami są Alfred Gough i Miles Miller. Netflix nie ogłosił jednak jeszcze daty premiery, podano jedynie, że chodzi o jesień 2022.

Kto wcieli się w rolę Wednesday?

W tytułową bohaterkę serialu wcieli się Jenna Ortega, 18-letnia amerykańska aktorka, którą do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć w takich filmach jak "Iron Man 3", "The Fallout" oraz serialach "You" oraz "Jane the Virgin". Jenna pochwaliła się tą nowiną na swoim Instagramie, gdzie wrzuciła zdjęcie z widocznym scenariuszem.

W serialu Netflix pojawią się także: Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Gwendoline Christie, Christina Ricci, Hunter Doohan, Percy Hynes White, Emma Myers, Joy Sunday.

"Wednesday" na Netflix. Pierwsza zapowiedź serialu