Netflix produkuje serial dokumentalny o tenisie

Platforma streamingowa Netflix, postanowiła pójść za ciosem popularności jaką zdobyła produkcja o wyścigach samochodowych Formuła 1 i stworzyć podobny serial dokumentalny. Tym razem padło na popularny tenis. Nowość od Netfliksa będzie podążała za światowej sławy graczami, którzy rywalizują o najważniejsze tytuły. Serwis streamingowy nawiązał już porozumienie z dwoma organami zarządzającymi tenisem - Associaton of Tennis Player oraz Women's Tennis Associaton. Podpisana została także umowa z organizatorami czterech turniejów tzw. Wielkiego Szlema. 

Serial o tenisie od Netflixa - czego możemy się spodziewać?

Prace filmowe na najnowszym serialem o tenisie, zaczną się od pierwszego z turniejów, czyli Australian Open, który startuje już dzisiaj, 17 stycznia. Następnie przeniosą się na French Open (22 maja 2022), Wimbledon (27 czerwca 2022) oraz US Open (29 sierpnia 2022). Serial ma przedstawiać cały rok z życia największych gwiazd tenisa, takich jak Iga Świątek, Novak Djokovic i wielu innych. Produkcja przyjrzy się życiu w konkurencyjnym sporcie z perspektywy graczy oraz ich teamów. Co więcej, serial ma poruszyć wątek obecnych kontrowersji wobec Djokovica. Mianowicie tenisista nie przyjął szczepionki na COVID-19 w związku z czym, cofnięto jego wizę australijską i uniemożliwiono przyjazd na turniej. 

Tenis jest uwielbiany na całym świecie, z turniejami na najwyższym poziomie na wszystkich kontynentach i sportowcami z różnych krajów. Dzięki historycznemu partnerstwu z czterema turniejami Wielkiego Szlema, ATP Tour, WTA Tour i ATP Media, serial będzie pełen ciekawych materiałów i bogaty w osobiste historie, które z pewnością przyciągną stałych fanów, jak i nowych - zdradził Brandon Riegg, wiceprezes ds. seriali nierotacyjnych i filmów dokumentalnych Netfliksa