Tudum, czyli wirtualne wydarzenie prezentujące „ramówkę” Netfliksa na najbliższe miesiące, obfitowało w niespodzianki. Wśród nich nie zabrakło rozmów z obsadami poszczególnych filmów i seriali, informacji o fabule nadchodzących produkcji i zakulisowych ujęć. W harmonogramie imprezy znalazło się miejsce dla nowego projektu twórców „Dark”. O thrillerze „1899” opowiedzieli między innymi Miguel Bernaudead ze „Szkoły dla Elity”, Lucas Lynggaard Tønnesen znany z duńskiego serialu „Rząd” i Maciej Musiał. Wielbiciele „Domu z papieru” dowiedzieli się nieco o spin-offie „Berlin”, a Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan zabrali widzów na plan zdjęciowy trzeciego sezonu „Wiedźmina”. Obok pierwszych zwiastunów kontynuacji „Lupina” i hitu „Enola Holmes” ujawniono także premierowe materiały wideo z serialu „Queen Charlotte: A Bridgerton Story”. Publiczność mogła przekonać się, jak z rolą młodej Charlotte poradziła sobie India Amarteifio, a także jak wyglądało zapoznanie królewskiej pary.

Netflix pokazał klip ze spin-offu „Bridgertonów”. Zobaczcie, jak królowa Charlotte poznała swojego męża w „Queen Charlotte: A Bridgerton Story”

Charlotto, poznaj Jerzego” – tymi słowami Netflix zaprosił widzów przed ekran. Nie bez powodu. Pierwszy udostępniony klip z serialu „Queen Charlotte: A Bridgerton Story” to scena, w której przyszła królowa podejmuje próbę brawurowej ucieczki przed małżeństwem. Z krótkiego dialogu dowiadujemy się, że choć jej ręka została obiecana królowi, to jego postać pozostaje dla niej bardzo tajemnicza. Okazuje się, że przed decyzją o wdrapaniu się na ogrodowy mur nie miała okazji spotkać się z nim twarzą w twarz, a nikt z obecnych na dworze nie chce zdradzić jej zbyt wiele szczegółów na temat mężczyzny. W pewnym momencie nazywa nawet potencjalnego małżonka „bestią i trollem”.

Netflix ogłosił datę premiery 5. sezonu "The Crown". Seria przedstawi losy rodziny królewskiej w latach 90. >>

(Nie)spodziewany zwrot akcji? Rozmówcą Charlotte okazuje się nie kto inny jak sam król Jerzy. Jak wiemy z serialu „Bridgertonowie”, niefortunne początki nie zaważyły na dalszych losach pary. A pierwsze lata związku z pewnością będą pełne miłosnych uniesień, za które rzesze widzów pokochały kostiumową produkcję Netfliksa.

Fabuła skupia się na początkach panowania królowej Charlotte. Publiczność zobaczy, jak doszło do jej małżeństwa z królem Jerzym, które było symbolem nie tylko pięknej historii miłosnej, ale też społecznych zmian.

W rolę młodej królowej wcieliła się India Amarteifio („Sex Education”), a w jej ekranowego partnera Corey Mylchreest („Sandman”). Na planie pojawiły się także Golda Rosheuvel, Adjoa Andoh i Ruth Gemmell z oryginalnej obsady „Bridgertonów”. Jako młodsze wersje bohaterów wystąpili między innymi Sam Clemmett, Arsema Thomas czy Freddie Dennis. Showrunnerką i scenarzystką serialu została Shonda Rhimes („Chirurdzy”, „Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny”, „Sposób na morderstwo”).