"Power Rangers", czyli pięciu walecznych na Netflix

Kultowy serial "Power Rangers" oparty jest na japońskiej komiksowej opowieści z gatunku Super Sentai, gdzie na pierwszym miejscu stawia się superbohaterów. Serial opowiada o piątce licealistów mających ocalić Ziemię przed wrogami. Jason (Austin St. John), Kimberty (Amy Jo Johnson), Billy (David Yost), Zack (Walter Jones) i Trini (Thuy Trang) otrzymują potężne moce i umiejętności, dzięki którym stają się wojownikami Power Rangers. Serial powstał w 1993 roku przez Shiku Levy'ego i Haima Sabana, który wyprodukował m.in. animowanego "Spider-Mana", czy "Wojownicze Żółwie Ninja". W 2017 powstał hollywoodzki film "Power Rangers", gdzie oprócz aktorów, grających w telewizyjnej wersji, pojawili się również gościnnie Bill Hader, Bryan Cranston i Elizabeth Banks. Poza tym, powstały dwa filmy pełnometrażowe o przygodach Wojowników Mocy: "Power Rangers" z 1995 roku i "Power Rangers Turbo" (1997).

"Power Rangers" powracają! Hasbro i Netflix łączą siły w nowym uniwersum

"Power Rangers" powraca w nowej serii składającej się z: filmów, seriali i programów dla dzieci na platformie Netflix. Za produkcję ma być odpowiedzialne przedsiębiorstwo Entertainment One Television, a w roli reżysera obsadzono Jonathana Entwistle'a - twórcę serialu "The End of the Fucking World". 

Odkąd postanowiliśmy z Jonathanem zająć się Power Rangers, myślimy o całościowym uniwersum. Nie chodzi nam o jedną produkcję, ale serię, po której nastąpią osobne filmy i programy dla dzieci. Znaleźliśmy Jonathanowi świetnego scenarzystę, z którym rozpoczął już pracę. Póki co Netflix jest zachwycony, my jesteśmy zachwyceni i mamy nadzieję, że będziemy mieli wkrótce nowe informacje – powiedział w wywiadzie dla portalu Deadline Michael Lombardo, szef Entertainment One Television

Połączenie Entertainment One i Hasbro z gigantem streamingowym jest właściwym krokiem, aby zapewnić przyszłym widzom tak samo dużo ekscytacji, jak w czasach świetności serialu. Dalsze informacje nie zostały jeszcze ujawnione, więc czekamy z niecierpliwością!