„Squid Game” powraca!

Serial, który miał swoją premierę w zeszłym roku, szybko stał się światowym hitem i jednym z najczęściej oglądanych tytułów dostępnych na Netfliksie. Nic więc dziwnego, że gigant streamingowy postanowił zrealizować także drugi sezon serialu. Choć plotki o kontynuacji pojawiają się od miesięcy, dopiero teraz oficjalnie potwierdzono kolejną serię. Dobrymi nowinami platforma podzieliła za pomocą Instagrama, zamieszczając post przedstawiający sławną lalkę, którą fani serialu znają z pierwszego sezonu. W jej oku miga cyfra dwa, zwiastująca drugą część hitu!

"Na miejsca. Gotowi. Start. Greenlight” - czytamy w podpisie.

W drugim poście pojawiła się wiadomość od reżysera, scenarzysty i producenta wykonawczego serialu - Hwang Dong-hyuk, zatytułowana "Nadchodzi zupełnie nowa runda".

"12 lat zajęło nam powołanie do życia pierwszego sezonu Squid Game w zeszłym roku. Ale wystarczyło 12 dni, aby Squid Game stał się najpopularniejszym serialem Netfliksa w historii. Jako scenarzysta, reżyser i producent Squid Game, chciałbym podziękować fanom z całego świata. Dziękujemy za oglądanie i pokochanie naszego serialu” - napisał reżyser.

„Squid Game 2.” - czego możemy się spodziewać w najnowszej odsłonię hitu?

Hwang zdradził także więcej szczegółów na temat drugiego sezonu. Wiemy, że w kolejnej odsłonie ponownie pojawi się główny bohater Gi-hun, w którego wciela się Seong Gi-hun. Jak reżyser również zapowiedział, poznamy chłopaka znanej lalki Young-hee - Cheol-su, którego obecność jest zwiastunem wielu, nowych gier, które reżyser przyszykował w najnowszym sezonie.

„Dołączcie do nas po raz kolejny na zupełnie nową rundę” - napisał reżyser.

W ostatnich miesiącach Hwang wielokrotnie wypowiadał się na temat tego, czego fani mogą się spodziewać w drugim sezonie. Reżyser zasugerował, że Jung Ho-yeon może powrócić do serialu, mimo że jej postać zginęła w pierwszym sezonie. "Postaram się przywrócić ich do serialu w drugim sezonie” - powiedział reżyser podczas marcowego rozdania nagród PGA, mówiąc o postaciach, które zostały uśmiercone. Następnie gestem wskazał na Jung i droczył się: "Powiedzmy, że może ona ma siostrę bliźniaczkę, zobaczycie".