Po „Już mnie nie oszukasz” Netflix zacieśnia współpracę z Harlanem Cobenem

Podczas gdy widzowie „1670” nadal trzymani są w niepewności, a wielbicieli wielu innych seriali dawno pozbawiono złudzeń, jest jedna grupa, która nie musi martwić się o przyszłość ulubionych produkcji. Nie widzieliście jeszcze „Już mnie nie oszukasz”? Prawdopodobnie jesteście w mniejszości. Dreszczowiec dotarł do topowej 10 w aż 91 krajach. Tylko w pierwszych dwóch tygodniach od premiery włączono go 61 milionów razy. Analitycy Netfliksa pozytywnie ocenili wyniki oglądalności i dali zielone światło dla realizacji następnych projektów na podstawie prozy Harlana Cobena.

Powieściom amerykańskiego pisarza regularnie zarzuca się schematyczność. Zaprawieni w kryminalnych bojach czytelnicy narzekają na coraz bardziej przewidywalne tajemnice skrywane przez rodziny z sennych przedmieść, stereotypowe postaci, zwroty akcji i fałszywe tropy. Czymże jest jednak kilka nieprzychylnych recenzji, kiedy książki rozchodzą się jak świeże bułeczki (ponad 80 milionów egzemplarzy), a po przeniesieniu na mały ekran wspinają się na szczyt rankingów najchętniej odtwarzanych seriali? Dla streamingowego giganta to nieistotne szczegóły. Nie bez przyczyny Cobena nazywa się mistrzem suspensu – jak nikt wciąga odbiorców w swój mroczny świat. I nie wypuszcza z niego godzinami. 

Netflix ogłosił właśnie, że bierze na warsztat „Tęsknie za tobą” i „O krok za daleko”. Na bazie poczytnych powieści nakręcone zostaną limitowane seriale kryminalne. Za produkcję odpowie Quay Street Productions. W powstawanie tytułów zaangażowany będzie także sam Coben za pośrednictwem swojej firmy Final Twist Productions. Ujawniono, że zdjęcia do „Tęsknie za tobą” wystartują w Wielkiej Brytanii już na wiosnę. Będzie to trzynasta ekranizacja kryminałów znanego pisarza. 

„Tęsknie za tobą” i „O krok za daleko”  – o czym są kryminały Harlana Cobena?

O czym opowiedzą nowe seriale Netfliksa? „Tęsknie za tobą” opowiada o pracującej w nowojorskiej policji Kat Donovan. Choć zawodowo zajmuje się rozwikływaniem skomplikowanych łamigłówek, od 11 lat nie potrafi wyjaśnić nagłego zniknięcia swojego narzeczonego. Jeff od ponad dekady nie daje znaku życia, do czasu aż Kat niespodziewanie natrafia na jego zdjęcia na portalu randkowym. Dawno złamane serce daje o sobie znać. Choć kobieta liczy na drugą szansę, były ukochany nie chce o tym słyszeć. Z czasem Kat odkrywa powiązania mężczyzny z gangiem oszustów żerujących na ludziach poszukujących uczucia w internecie. Namnażające się pytania doprowadzą ją do sekretów z przeszłości i tajemniczego zabójstwa jej ojca.

Z kolei „O krok za daleko” skupia się na Simonie Greenie, który w jednej chwili stracił swoje idealne życie. DO tej pory miał kochającą żonę i dzieci, dobrą pracę i okazały dom. Wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy jego najstarsza córka ucieka. Poszukiwania trwają długie miesiące. Zatroskany ojciec zostaje doprowadzony na skraj obłędu. W końcu natrafia na jej ślad wśród uzależnionych od narkotyków wyrzutków koczujących w Central Parku. Na jego drodze staje jednak Aaron – człowiek, przez którego Paige porzuciła dawne życie. „Kłótnia przeradza się w szokującą przemoc, która na nowo zrujnuje życie Simona” – czytamy w opisie fabuły. Aby ratować córkę, Simon schodzi do niebezpiecznego podziemia.