Bo chociaż niektóre nazwy grup na FB przede wszystkim pełnią funkcje informacyjne i wyłącznie powiadamiają użytkowników, jakiej tematyki dotyczy dana grupa, coraz częściej zakłada się grupy wyłącznie dla przyjaciół czy bliskich znajomych. A wówczas możesz pozwolić sobie na więcej luzu i kreatywności.

Oczywiście, co innego, jeśli zakładasz profesjonalna grupę na FB i chcesz dotrzeć do zupełnie nowych odbiorców. Wówczas nazwa twojej grupy na FB powinna być chwytliwa, ale jednocześnie musi zawierać informacje o tym, co będzie można na niej znaleźć.

Jaka może być nazwa grupy na FB i Messengerze?

Czat grupowy na Messengerze

Możesz nie tylko nadać mu nazwę, ale i zmienić tło, emoji oraz nicki. Jeśli wykorzystasz funkcje oferowane przez Messenger kreatywnie, uda ci się stworzyć naprawdę interesujący czat. Warto być na bieżąco z nowościami oferowanymi przez aplikację – chociażby cofanie wiadomości na Messengerze to ciekawa opcja.

Nazwa grupy na Facebooku

Zakładasz grupę na FB dla osób, które z tobą studiują, aby wymieniać się notatkami na bieżąco? Nawet jeśli świetnie się dogadujecie, trzymaj się dość prostej i oficjalnej nazwy – jeśli zawrzesz nazwę kierunku, uczelni i roku rozpoczęcia studiów każdy zainteresowany będzie mógł ją znaleźć. Na podobnej zasadzie nazywaj grupę stworzoną dla mieszkańców twojego osiedla, współpracowników czy osób, z którymi dzielisz hobby. W grupie na Facebooku będziecie mogli wymieniać się doświadczeniami, opiniami i pomagać sobie nawzajem – ważne jednak, aby wszyscy zainteresowani mogli wyszukać grupę po nazwie.

Jak zmienić nazwę grupy na FB i Messengerze?

Na szczęście, nawet jeśli po czasie nie będzie ci się podobało to, jak nazwałeś grupę, możesz wprowadzić zmiany.

Zmiana nazwy grupy na FB

 1. Jeśli jesteś administratorką grupy, wejdź na nią i kliknij „Ustawienia” – ten przycisk znajduje się w lewym dolnym rogu.
 2. Spośród wielu różnych opcji wybierz „Nazwa i opis”.
 3. Zmień nazwę, a następnie ją zapisz.

Co ważne, zmiany nazwy możesz dokonać tylko raz na 28 dni. Każdy z członków grupy otrzyma powiadomienie o zmianie.

Zmiana nazwy grupy na Messengerze

 1. Wejdź w czat grupowy, którego nazwę chcesz zmienić.
 2. Kliknij w jej nazwę – zostaniesz przeniesiona w informacje o grupie.
 3. Wybierz ustawienie „Zmień nazwę lub obraz”.
 4. Wpisz nową nazwę i potwierdź przyciskiem „Gotowe”.

Pamiętaj jednak, że na czacie pojawi się informacja o zmianie nazwy. Każdy z użytkowników może zmienić nazwę na nowo – aby więc nie powodować zamieszania, dobrze ustalić zmianę z pozostałymi użytkownikami.

Śmieszna nazwa grupy na FB dla przyjaciół

Zabawne, kreatywne nazwy grup na FB sprawdzą się zwłaszcza przypadku konwersacji z bliskimi znajomymi – wówczas możesz pozwolić sobie na dystans i nie musisz się obawiać, że łamiesz konwenanse

Jak nazwać grupę na Messengerze dla przyjaciół?

 • Ekipa
 • Ziomki
 • Trzej muszkieterowie
 • Zespół R
 • Fantastyczna Czwórka
 • Atomówki

Śmieszne nazwy grupy na FB dla przyjaciół – po angielsku

 • Friends
 • The Meme Team
 • Best Fries Forever
 • Besties
 • Single Ladies
 • Queens&Kings

Warto zainspirować się serialem czy filmem, który lubicie – popularną nazwą dla czatu grupowego dla przyjaciółek jest „XOXO, Gossip Girl” nawiązujące do serialu „Plotkara”. Możecie także zawrzeć znany tylko wam sytuacyjny żart.

Natomiast, z żartami warto się wstrzymać, jeśli zakładasz czat dla swoich współpracowników – zwłaszcza na początku. Po czasie będzie można zmienić nazwę na luźniejszą i śmieszną, ale (jeśli dopiero się poznajecie) dobrze postawić na coś neutralnego.

Nazwy grup na FB, które mogą ci się spodobać

Najpopularniejsze nazwy grup na FB można podzielić na kilka kategorii:

 • Zgubione, znalezione, oddane – tego typu grupy zwykle posiadają dodatkowo nazwę miasta. Łączą ludzi, którzy chcą oddać znaleziony lub po prostu niepotrzebny przedmiot. Jeśli chcesz założyć tego typu grupę dla osób ze swojej okolicy, postaw na jasną i klarowną nazwę – tak, aby nie było wątpliwości, czego dotyczy grupa.
 • Jak będzie w… – wszystko zaczęło się od grupy „Jak będzie w akapie – seksja memów”. Ta nazwa okazała się na tyle chwytliwa, że kolejna osoby wymyślały nazwy swoich grup, bazując na schemacie. „Jak będzie w znajomych – sekcja poznawania nowych osób” czy „Jak będzie w literaturze? – sekcja książek” to tylko przykłady. W podobny sposób możesz nazwać dowolną grupę.
 • Związkawka… – wiele nazw na FB buduje się poprzez dodanie przyrostka –awka. Właśnie tak nazwane grupy zyskują dużą popularność. Mogą dotyczyć dosłownie wszystkiego – związkawka dotyczy związków, pytawka to miejsce na zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi, fitawka służy do pokazywania swoich najlepszych outfitów. Jeśli masz pomysł na grupę, stwórz ją za pomocą tego prostego schematu.

Nie wiesz, jaką grupę założyć? Sprawdź najciekawsze grupy na Facebooku i zainspiruj się.