Wielki powrót Natalii Kukulskiej? Z pewnością głośny. Po dwóch latach ciszy od wydania albumu "Ósmy plan" wokalistka ujawniła właśnie premierowy teledysk do utworu "Kobieta" (nowy album ma trafić do sprzedaży już jesienią). Widzieliście już? Jeśli nie to koniecznie włączcie "play". 

Klip zrealizowano w sali wykładowej oraz na sali gimnastycznej (gdzie kobiety ubrane w jednoczęściowe kostiumy kąpielowe mają zaklejone usta). Jego pomysłodawczynią jest sama Natalia Kukulska, a wyreżyserował go Adam Romanowski (Sarsa "Naucz mnie", Margaret "Start a Fire", BOKKA "Answer me"). Polska artystka występuje w perukach autorstwa Jagi Hupało, za stylizacje odpowiadała sławna Vasina (stylistka Moniki Brodki, współtwórczynia sesji okładkowej do czerwcowego ELLE). I tu pojawiają się pewne kontrowersje... Oglądając pierwsze kadry widzimy mozaikę kojarzącą nam się z Sią, Rosin Murphy, Lady Gagą, Alison Goldfrapp, Reni Jusis, a nawet twórczością Rai Kawakubo (twórczyni marki Comme des Garçons). I tak jest do końca wideoklipu. Za dużo bodźców? Macie wrażenie, że już to gdzieś widzieliście? Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, wideo podkreśla piosenkę "za pomocą plastycznych, surrealistycznych i przerysowanych form przedstawia różnorodne wcielenia kobiety - bohaterki. Inscenizacje te są zabawą formą, kreacją, która ilustruje dwubiegunowość natury kobiecej - kruchość i siłę". Jednak wielu internautów jest przeciwnego zdania i uważa, że całość po prostu jest stłoczeniem kilkunastu awangardowych inspiracji kluczem: to musi być awangardowe. Podczas gdy piosenka ma być wg komunikatu prasowego "swoistą apoteozą kobiety" i opowiadać o jej różnych obliczach.

Jak wam się podoba kolejna wersja alternetywnej Natalii Kukulskiej?

Słowa: Natalia Kukulska
Muzyka: Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka, Archie Shevsky, Marcin Górny
Wokal: Natalia Kukulska
Perkusja elektroniczna i akustyczna, programowanie: Michał Dąbrówka
Syntezatory, Moog bas, chórek: Archie Shevsky
Syntezatory, vocoder: Marcin Mały Górny
Realizacja nagrań: Sławek Guadky Gładyszewski ( Aspen - Dom w górach w Międzybrodziu ), Michał Dąbrówka ( AlterNat Studio w Komorowie ), Archie Shevsky ( Railway Studios w Warszawie )
Produkcja muzyczna - AlterNat Kolektyw ( Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka, Archie Shevsky, Marcin Górny )
Produkcja: AlterNat dla Wydawnictwa Agora
Mix: Archie Shevsky
Mastering: Sterling Sound / NY