Jest w czym przebierać, bo wśród tych najbardziej pożądanych znajdziecie czapki z daszkiem i czapki rybaka, słomkowe kapelusze, daszki, chustki, turbany, bosmanki z lekkich materiałów, a nawet berety w wersjach soft.  Zrobione są z lekkich i przewiewnych materiałów oraz pojawiają się we wszystkich możliwych wersjach i kolorach.

Nakrycia głowy na lato 2019: co jest modne?

Chustki na głowie nosimy jak Alicia Keys - jako turban lub opaska podtrzymująca spięte włosy, ale też składane w trójkąt i wiązane w stylu lat 90. Im bardziej kolorowe tym lepiej! Czapka rybaka (lub po prostu "bucket hat") uwielbiana przez modę streetwearową, dotarła także na wybiegi i zdobyła serce nawet Tommy'ego Hilfigera. Kapelusiki chroniące rybaków przed nagłymi zmianami pogody z dumą nosiły na przykład Lauryn Hill i Nicole Kidman, a teraz co druga influencerka. Z kolei pleciony ze słomianych nitek kapelusz był jednym ze znaków rozpoznawczych reżysera Federico Felliniego, a na swoich wybiegach lansowali je tak samo Gucci, jak Viktor&Rolf. Przypomina o wakacjach na wsi.

Słomkowy kapelusz był jednym ze znaków rozpoznawczych reżysera Federico Felliniego.

Pamiętacie bosmanki, które były hitem jesieni? Nosimy je chętnie także latem, w lżejszej i jaśniejszej wersji. Nawiązują w końcu do charakterystycznych czapek żeglarzy i stylu Johna Lennona. Czapki z daszkiem również są wciąż modne, a do wakacyjnej walizki pakujemy te w pastelowych kolorach, z printami lub czarne. Dalej też nosić będziemy jedne z najbardziej pożądanych dodatków 2018, czyli berety - koniecznie jednak uszyte z lżejszych materiałów. 

Takie letnie nakrycia głowy nie tylko wyglądają stylowo i dodają charakteru stylizacjom, ale też świetnie chronią przed słońcem. Połączenie mody i praktycznych rozwiązań? To nam się podoba! Nosimy je do wszystkiego: sukienek w stylu Realisation Par, dżinsowych szortów, jednoczęściowych kostiumów kąpielowych, kolorowych kombinezonów i klapek. 

Zainspirujcie się najmodniejszymi nakryciami głowy na lato 2019. Znajdziecie je w naszej galerii!