Najpopularniejsze filmy na Netflixie

Najpopularniejsze filmy w serwisie Netflix to nie tylko nowe produkcje, ale też uwielbiane hity z dawnych lat. Niektóre są wzruszające i niosą za sobą ważne przesłanie, inne trzymają w napięciu przez cały seans lub wywołują salwy śmiechu. Widzowie lubią zarówno filmy akcji i horrory, jak i przygody superbohaterów. Przed ekran przyciągają ich znane nazwiska i dobrze napisane fabuły. Zobaczcie, jakie historie wciągnęły nas najbardziej w ostatnich dniach. 

10. „Titanic”

Ostatnią pozycję w naszym zestawieniu zajął „Titanic” – jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kina. Światowa premiera melodramatu z morską katastrofą w tle odbyła się 19 grudnia 1997 roku. Obraz w reżyserii i na podstawie scenariusza Jamesa Camerona, z rewelacyjnym rolami Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, zarobił do tej pory ponad 2 mld USD i zdobył wiele prestiżowych nagród.

9. „Mission: Impossible – Ghost Protocol”

Agent IMF Ethan Hunt, oskarżony o terrorystyczny zamach bombowy na Kreml, wraz z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków w chwili, kiedy prezydent wdraża tzw. „Ghost Protocol”. Pozostawiony bez środków i wsparcia Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji oraz uniemożliwienie kolejnego ataku.

8. „Niesamowity Spider-Man”

Nastoletni samotnik, Peter Parker (Andrew Garfield), całymi dniami próbuje odkryć sekret ze swojej przeszłości, a także zdobyć serce ślicznej Gwen Stacy (Emma Stone). Tajemnicza teczka jego ojca, który porzucił go, gdy ten był jeszcze dzieckiem, prowadzi chłopaka do Dr. Connorsa. Odkrycie rodzinnego sekretu ukształtuje przeznaczenie i wpłynie na przyszłość Petera jako Spider-Mana.

7. „Collision”

Fanów thrillerów kryminalnych z pewnością zainteresuje „Collision”. Nowa propozycja z RPA śledzi losy skorumpowanego biznesmena i jego żony, którzy próbują uratować córkę z rąk słynnego przestępcy.

6. „Jennifer Lopez: Halftime”

Wysoko w rankingu znalazło się również miejsce dla filmów dokumentalnych.  W dokumencie „Jennifer Lopez: Halftime” gwiazda muzyki pop zastanawia się nad swoją karierą i daje widzom wgląd w przygotowania do występu podczas Super Bowl.

5. „Szybki jak śmierć”

Lata 60. XX wieku. Odnoszący sukcesy w branży budowlanej Ben Aronoff (John Travolta) pewnego dnia decyduje się przeprowadzić wraz z rodziną do Miami i zainwestować w stworzenie firmy produkującej łodzie motorowe. Fascynuje go prędkość, która staje się wyznacznikiem ich jakości, a on sam pnie się w górę w środowisku miłośników sportów motorowodnych.

4. „Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”

W top 10 nie zabrakło też propozycji na najmłodszych widzów. W ostatnim czasie użytkownicy platformy chętnie włączali animację „Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”. Głównym bohaterem jest uzależniony od przygód pół kurczak a pół zając, który ze względu na swoją odmienność musi walczyć o akceptację otoczenia.

3. „Hustle”

Na trzecim miejscu uplasował się natomiast nowy dramat sportowy Adama Sandlera pt. „Hustle”. Film opowiada o pechowym łowcy talentów, który na ulicach Hiszpanii znajduje zawodnika z darem do gry w koszykówkę na miarę Michaela Jordana. Pomimo trudnej przeszłości chłopaka postanawia pomóc mu w karierze.

2. „To”

Drugim najpopularniejszym filmem w tym momencie jest adaptacja książki Stephena Kinga pt. „To”. Hit z 2017 roku śledzi losy siedmiorga dzieci z miasteczka Derry. Przyjaciele są dręczeni przez realistyczne koszmary, którym ostatecznie będą musieli stawić czoła. W obsadzie znaleźli się m.in. Finn Wolfhard („Stranger Things”), Sophia Lillis („To nie jest OK”) i Bill Skarsgård („Clark”).

1. „Pajęcza głowa” 

Film „Pajęcza głowa” zadebiutował w serwisie Netflix 17 czerwca i stał się najchętniej oglądanym filmem na platformie. Jest to oparty na dystopijnym opowiadaniu George'a Saundersa thriller sci-fi, który śledzi losy dwóch mężczyzn znajdujących się w supernowoczesnym zakładzie karnym. Ośrodek wykorzystuje więźniów jako obiekty testowe do badań nad narkotykami. W rolach głównych występują Chris Hemsworth, Miles Teller i Jurnee Smollett.