"Pracujemy nad staniem się bardziej odpowiedzialną wersją siebie" podkreśla marka Ganni, która od kilkunastu miesięcy prowadzi alternatywne konto na Instagramie @ganni.lab. Dzieli się na nim swoimi sposobami na uzdrowienie branży - dając dobry przykład i zaczynając od siebie. W ostatnich miesiącach ulubiona skandynawska marka całej branży pokazywała, jak udaje jej się zredukować zużycie plastiku o 20% czy jak stworzyć odpowiedzialne modowo sklepy, ale też podzieliła się sposobami na przedłużanie życia ubrań poprzez ich odpowiednią pielęgnację czy tłumaczyła pojęcia takie jak "biodegradowalny"

Teraz Ganni pokazało infografikę, która bardzo bezpośrednio dotyczy działalności marki - mówi o odpowiedzialnych materiałach, które są w niej używane. 

Margot Robbie w sukience z polską metką w programie Jimmy'ego Kimmela. Aktorka wybrała romantyczną mini w groszki>>

Widzimy na niej takie rozwiązania tekstylne, jak materiały naturalne, organiczne i te pochodzące z recyklingu. W kolekcjach szwedzkiej marki są przykładowo sukienki z organicznej bawełny i recyklingowanego poliestru, dżinsowe koszule z organicznej bawełny i lyocellu z recyklingu, bluzy z bawełny recyklingowanej i poliestru, kostiumy kąpielowe z recyklingowanego poliamidu, buty z gumy z recyklingu, lniane koszule, T-shirty z bawełny organicznej, czapki z wełny recyklingowanej i maxi z lenzing ecovero (wiskoza przyjazna środowisku). Wszystkie te elementy garderoby utrzymane są w charakterystycznym dla marki stylu i umiejętnie flirtują z obecnymi trendami. Zaskoczeni? "Odpowiedzialność nie musi być nudna" kwitują projektanci.

Ganni klasyfikuje ubrania jako odpowiedzialne, gdy co najmniej 50% ich składu jest certyfikowane jako organiczne lub pochodzące z recyklingu. Swoją ideę rozwija w instagramowym poście: "Materiały mają znaczenie. Stanowią one +80% naszego całkowitego wpływu na środowisko, przechodząc przez ponad 10 dostawców i procesy produkcyjne, stając się głównym źródłem śladu środowiskowego Ganni. Zmiana używanych przez nas materiałów ma kluczowe znaczenie dla bardziej odpowiedzialnej branży modowej. Obecnie w naszej kolekcji posiadamy ponad 70% odpowiedzialnych projektów i pracujemy nad wykorzystaniem wyłącznie odpowiedzialnych materiałów o mniejszym wpływie na planetę".

7 polskich marek, których prawdopodobnie nie znasz, choć powinnaś. Kupisz tam najpiękniejsze letnie sukienki>>