Jest takie wydarzenie, które dwa razy w roku skupia w jednym miejscu najciekawiej ubranych mężczyzn z całego globu. Targi Pitti Imagine Uomo, bo o nich właśnie mowa, to pokazy mody, konferencje, wernisaże i imprezy, ale przede wszystkim zachwycająca moda uliczna, która tylko podbija renomę i tak już prestiżowego wydarzenia. Wszystko, co założą na siebie goście tłumnie zalewający w tym czasie Florencję, staje się hitem kolejnego sezonu, wyznacza trendy i jest szeroko komentowane nie tylko w branżowych mediach. 

Street fashion: Firenze Pitti Uomo jesień-zima 2020/2021>>

Jest to oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, święto mody męskiej, ale wśród tłumów stylowo ubranych panów można wypatrzeć kobiety, które dorównują im klasycznym dla Pitti Uomo szykiem. To proste: redaktorki, stylistki i it girls odwiedzające co sezon styczniową Florencję czerpią garściami z mody męskiej. W ich stylizacjach dominują klasyczne fedory niczym ze starych włoskich filmów, obszerne płaszcze o prostym kroju i bez żadnego taliowania, czapeczki w stylu Marvina Gaye'a, tweedowe marynarki oraz garnitury. Szpilki na niebotycznym obcasie albo tiulowe spódnice? Zapomnijcie. Tutaj wszyscy noszą się niczym dandysi.

Zresztą - zobaczcie sami. Tych kilka stylizacji kobiet na Pitti Uomo z naszej galerii zdecydowanie warto zachować na swoim telefonie w folderze screenshots i włączać za każdym razem, kiedy przyjdzie nam do głowy banalne hasło: "Nie mam się w co ubrać".