W zestawieniu najpiękniejszych scen miłosnych w filmach nie zabrakło nowszych, jak i kultowych już produkcji, które przeszły do historii kina. Mimo upływu lat wciąż trafiają do naszych serc i sprawiają, że kolejne pokolenia widzów tęsknią do bliskości tak płomiennej, jak ta ukazana na ekranie. Gorące pocałunki, romantyczne wyznania miłosne, erotyczny taniec i sceny łóżkowe, które rozbudzają wyobraźnie – to wszystko znalazło się w naszym rankingu. Fanki miłosnych historii bez wątpienia będą usatysfakcjonowane.

„9 i ½ tygodnia”, 1986

Sunset Boulevard/Corbis; Getty Images

Nie wszystko może trwać wiecznie – Elizabeth (Kim Basinger) i John (Mickey Rourke) doskonale o tym wiedzą. Ich trwający zaledwie 9 i pół tygodnia romans jest krótki, ale wyjątkowo intensywny.

Najpiękniejsza scena miłosna w filmach romantycznych? Bez wątpienia moment, gdy główna bohaterka uwodzicielsko tańczy przed swoim kochankiem. Striptiz w jej wykonaniu jest wyjątkowo sensualny. Elizabeth wykorzystuje teatr cieni, co dodatkowo potęguje napięcie.

Utwór „You Can Leave Your Hat On” nadaje całości pazura. Główna bohaterka jest seksowna i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, a pewność siebie i zadziorność widoczne w każdym ruchu sprawiają, że trudno oderwać od niej wzrok.

„Pretty Woman”, 1990

Vista/Getty Images

Bogaty, aczkolwiek samotny Edward (Richard Gere) wynajmuje na tydzień kobietę do towarzystwa. Nie chodzi mu o to, aby iść z Vivian (Julia Roberts) do łóżka. Sama obecność towarzyszki wydaje mu się wystarczająca.

Vivian po raz pierwszy ma szansę spędzić kilka nocy w tak ekskluzywnym hotelu. Młoda kobieta nie ukrywa swojej ekscytacji. Jest spontaniczna i pełna zachwytu, a obserwujący ją Edward wkrótce zaczyna czuć do niej coś więcej.

W „Pretty Woman” na wyróżnienie zasługuje jedna z ostatnich scen, gdy kochankowie do siebie wracają. Wybór nie jest jednak łatwy. W filmie nie brakuje pełnych intymności, erotycznych momentów…

„Śniadanie u Tiffany’ego”, 1961

FilmPublicityArchive/United Archives; Getty Images

Kto nie uwielbia Audrey Hepburn? Filmy, w których wystąpiła, pomimo upływu lat wzbudzają emocje wśród widzów. Zwłaszcza gdy mowa o jednej z najpopularniejszych komedii romantycznych wszech czasów, czyli „Śniadaniu u Tiffany’ego”.

Najpiękniejszą sceną miłosną w filmie wyreżyserowanym przez Blake’a Edwardsa jest pocałunek na klatce schodowej. Dwoje zakochanych wbiega na nią, są roześmiani i pełni beztroski. W pewnym momencie jednak śmiech zaczyna cichnąć. Zbliżają się do siebie i dają wyraz swojej namiętności.

W trakcie wspomnianej sceny da się zauważyć jeden pozornie niepasujący element. Główna bohaterka ma wsuniętą na czubek głowy kolorową maskę. Holly Golightly zachwyca nie tylko zniewalającym wyglądem, ale i dystansem do siebie.

„Portret kobiety w ogniu”, 2019

Pyramide Films

Najpiękniejsze sceny miłosne w filmach mają to do siebie, że przepełnione są autentycznością. Widzowie wierzą w prawdziwość uczuć, które widzą na ekranie – fałsz czy nadmierna teatralność zepsułaby efekt.

I właśnie ze względu na to, jak naturalne wydają się główne bohaterki „Portretu kobiety w ogniu”, sceny miłosne z ich udziałem zapadają w pamięć. Pierwsza wspólna noc Marianne (Noeime Merlant) i Holeise (Adele Haenel) jest jedną z piękniejszych, łóżkowych scen, jakie pojawiły się w ostatnich latach na wielkim ekranie.

Reżyserka filmu Celine Sciamma chciała uwolnić się od męskiego spojrzenia i przedstawić erotykę z perspektywy kobiet. Subtelne, ale i niepozbawione płomiennych uczuć momenty udowadniają, że jej się to udało.

„Tamte dni, tamte noce”, 2017

Sony Pictures Classics

Powieść „Tamte dni, tamte noce” Andre Acimana przesiąknięta jest erotyzmem. Gorące, upalne lato i smak pierwszej namiętności – to wszystko twórcom filmu udało się przenieść na ekrany.

W głównych rolach zobaczymy Timothee’go Chalameta oraz Armiego Hammera, którzy doskonale poradzili sobie z ukazaniem mnogości uczuć, targających ich bohaterami.

Ze względu na to, że miłosnych scen pomiędzy tą dwójką było kilka, trudno wybrać najlepszą. Fani „Tamtych dni, tamtych nocy” z pewnością jednak zapamiętali moment, w którym jako erotyczne akcesorium została wykorzystana… brzoskwinia. Jest nie tylko gorąco, ale i nieco perwersyjnie.

„To właśnie miłość”, 2003

Universal Pictures

„To właśnie miłość” to nie tylko film, który zawiera najpiękniejsze sceny miłosne, ale i jedna z komedii romantycznych, bawiących i wzruszających pomimo upływu lat. „Love Actually” – bo taki tytuł oryginalnie dostała produkcja – jest także często traktowany także jeden z najlepszych filmów świątecznych.

W „To właśnie miłość” przedstawiono kilka różnych miłosnych historii, jednak jest jedna scena, która najmocniej zapisała się w naszych sercach. Moment, gdy Mark (Andrew Lincoln) decyduje się wyznać miłość Juliet (Keira Knightley) wzrusza do łez.

Mężczyzna nie używa słów – wypisuje to, co czuje na kartkach, które jedna za drugą odkrywa przed ukochaną. Jego wyznanie jest szczere i poruszające, zwłaszcza że już od początku wiadomo, że Mark musi liczyć się z odrzuceniem.

„Afera Thomasa Crowna”, 1968

Michael Ochs Archives/Getty Images

Może się wydawać, że sceny miłosne, które przechodzą do historii kina, pochodzą przede wszystkim z komedii romantycznych. Tymczasem „Afera Thomasa Crowna” – film, w którym możemy zobaczyć pełną erotyzmu rozgrywkę szachową – jest kryminałem.

Choć fabuła opiera się na zagadce kryminalnej, w scenariuszu nie zabrakło seksualnego napięcia. W głównych rolach wystąpili Steve McQueen oraz Faye Dunaway. Podczas gry w szachy nie zamieniają ze sobą słowa, ale atmosfera i tak robi się gorąca…

Bo właśnie za pomocą niejednoznaczności czasem najlepiej ukazać drzemiące w nas uczucia. Poznaj najpiękniejsze wiersze o i miłości i tęsknocie, a przekonasz się o tym.

„Jestem miłością”, 2009

Mikado Film

Film z Tildą Swinton przypomina, że na pełen pasji romans nigdy nie jest za późno. Główna bohaterka cierpi z powodu monotonnego życia. Gdy przypadkowo spotyka przyjaciela swojego syna, odkrywa, że potrafi jeszcze rozbudzić w sobie żądze…

Jednymi z najpiękniejszych scen miłosnych w tym filmie są momenty, podczas których główna bohaterka na nowo odkrywa swoją seksualność, budzi się z odrętwienia i dostrzega siłę erotyki. Film jest wyjątkowo estetyczny – można to zauważyć także podczas oglądania sensualnych, pełnych subtelności scen uwodzenia.

Najpiękniejsze sceny miłosne w filmach – kultowe ujęcia

Jak można się domyślać, wybrane przez nas najpiękniejsze sceny miłosne w filmach to zaledwie początek. Warto wspomnieć także o tak kultowych ujęciach, jak te z „Titanica” – scena z pozującą nago Rose zapada w pamięć. Podobnie jak „Oczy szeroko zamknięte”, za które odpowiadał Stanley Kubrick. Filmy z erotycznymi scenami, które znalazły się w naszym rankingu, spodobają się nie tylko fankom miłosnych historii.

Najpiękniejsze sceny miłosne w filmach – co jeszcze polecamy?

 • „Dzika orchidea”
 • „Casablanca”
 • „Emmanuelle”
 • „Pamiętnik”
 • „Dirty Dancing”
 • „Love”
 • „Życie Adeli”
 • „Lektor”
 • „Słodki listopad”
 • „I że Cię nie opuszczę”
 • „Sekretarka”
 • „Wciąż ją kocham”
 • „Północ – północny zachód”
 • „Joe Black”
 • „Uwierz w ducha”
 • „Doktor Żywago”
 • „Carol”