Najpiękniejsze plaże

Nie bez powodu mówi się, że najpiękniejsze plaże to właśnie te zlokalizowane na wybrzeżu Polski! Szerokie, piaszczyste, z łatwym dostępem do morza. W tej kategorii bijemy pozostałe europejskie wybrzeża na głowę! 

Najpiękniejsze plaże w Polsce - gdzie ich szukać?

  • W tej kategorii numerem jeden od lat jest plaża w Świnoujściu. Wielokrotnie nagrodzona "Błękitną Flagą" wyróżnia się tym, że jest wyjątkowo szeroka - to najszersza naturalna plaża w Polsce! Dodatkowo niewątpliwym atutem kąpieliska w Świnoujściu jest fakt, że podobno to właśnie tam woda w Morzu Bałtyckim osiąga najwyższe temperatury.
  • Na uznanie zasługuje również plaża w Jastarnii. Długa i szeroka, oddzielona od miasta charakterystycznymi wydmami porośniętymi sosnami, jest naprawdę wyjątkowa. Jednak najpiękniejsze plaże są bardzo popularne i co roku oblegają je tysiące ludzi, więc jeżeli masz ochotę na trochę spokoju, polecamy mniejsze, nie tak bardzo rozpoznawalne plaże.
  • Najpiękniejsze plaże znajdują się również w pobliżu bardzo popularnego uzdrowiska usytuowanego w Kołobrzegu. To miejsce słynie nie tylko z właściwości uzdrawiających - w mieście znajdziemy mnóstwo atrakcji i miejsc odpowiednich do wypoczynku. My stawiamy na spacer brzegiem morza - tamtejsza plaża jest naprawdę wspaniała!
  • Jeżeli szukacie bardziej różnorodnego, dzikiego wybrzeża, wybierzcie się do Władysładowa. Plaża długa na ponad 20 km ma bardzo zmienny charakter. Miejscami kąpielisko pokryte jest jasnym piaskiem, kamieniami, momentami bywa strome , a jego brzegi przypominają norweskie klify. Jak widać, najpiękniejsze plaże to nie tylko te o z pozoru idealnym ukształtowaniu!
  • Ostatnim typowanym przez nas miejscem są Chałupy. W pobliżu tej popularnej miejscowości również znajdziemy najpiękniejsze plaże, charakteryzujące się niezwykle jasnym i delikatnym piaskiem. Dodatkowo Mierzeja Helska to prawdziwy raj dla początkujących (i nie tylko) windsurferów - prawie zawsze można liczyć tam na odpowiedni wiatr, a woda jest płytka, dzięki czemu mogą się oni czuć bezpiecznie. 

Bardzo nas cieszy fakt, że najpiękniejsze plaże znajdują się właśnie w Polsce. To coś, czym należy się chwalić! Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaplanować urlop nad polskim wybrzeżem i... liczyć na dobrą pogodę :)

A według Was, które z polskich plaż są najpiękniejsze i za co je cenicie?

Zobacz nasz ranking: najpiękniejsze plaże świata >>>

 

Tekst: Kaja Rybicka

PODRÓŻUJ BEZPIECZNIE - SPRAWDŹ NAJLEPSZE UBEZPIECZENIA PODRÓŻY >>