Jak podkreślają badacze, Viva Magenta (18-1750) to "niekonwencjonalny odcień na niekonwencjonalne czasy". Ogłoszony został pod koniec grudnia 2022 r. przez Instytut Pantone na targach Art Basel w Miami i wygląda jak miks ciepłych oraz zimnych tonów czerwieni z niewielką kroplą malinowego różu. "Odcień zakorzeniony w naturze, wibrujący wigorem i wywodzący się z rodziny czerwieni, który demonstruje nową siłę. Korzystając z eksperymentalnego ducha Viva Magenta, Pantone eksploruje dynamikę między sztuczną inteligencją a ludzką kreatywnością, aby stworzyć 'The Magentaverse' (...) Odważny i nieustraszony, pulsujący kolor, którego żywiołowość sprzyja optymizmowi i radości. Potężny i wzmacniający, to animowana czerwień, która zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń (...) Pantone 18-1750 Viva Magenta wita wszystkich z tym samym buntowniczym duchem" czytamy na Instagramie słynnego Instytutu.

Szkarłatny odcień czerwieni jest tak zwanym kolorem asertywnym który - mimo wyrazistości - wpasowuje się w inne barwy.

Jaka torebka pasuje do beżowego płaszcza? TOP 4 dziewczyn z branży mody>>

Być może właśnie dlatego szybko pokochali go dyrektorzy kreatywni i projektanci najbardziej znanych domów mody? Viva Magenta zdecydowanie zwracała na siebie uwagę w kolekcjach jesień-zima 2023/2024 na London Fashion Week, a elementy garderoby, które szczególnie sobie upodobała, to... sukienki i spódnice. 

Czerwień na wybiegach LFW jesień-zima 2023/2024. Pokaz Christopher Kane / Launchmetrics/Spotlight

Te 4 modne rzeczy rządzą teraz na ulicach Nowego Jorku. Jest duża szansa, że masz je już w swojej szafie>>

Odcienie czerwieni zwróciły naszą uwagę na wybiegach między innymi David Koma (siateczkowe asymetryczne halter dresses i tiulowe prześwitujące mini), Molly Goddard (rozłożyste spódnice a la Carrie Bradshaw), Christopher Kane (wąskie skórzane kreacje z baskinką), Emily Wickstead (maxi z ultragłębokim dekoltem), Roksandra (opcje balowe rodem z lat 50.) oraz Burberry (w kratę). Każda z kolekcji była w zupełnie innym klimacie, a jednak udało się je ze sobą połączyć - dzięki zbliżonej palecie barw. Zuchwale pozwalamy więc sobie stwierdzić, że popularność Viva Magenta jesienią 2023 oraz zimą 2023/2024 będzie bardziej niż ogromna. 

PS Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii, gdzie mamy dla Was jeszcze więcej zdjęć z pokazów looków Viva Magenta z LFW jesień-zima 2023/2024.

Te ubrania i dodatki na jesień ma w szafie każda minimalistka. Z ich pomocą stworzysz nieskończenie wiele stylizacji>>