1. Amulet z przesłaniem od Ani Kruk 

Przegląd magicznej biżuterii od polskich marek zaczynamy od absolutnej nowości na rynku. Wyjątkowa kolekcja 8 amuletów Ani Kruk powstała po to, aby noszona na co dzień blisko serca przypominała nam o tym, co najważniejsze. "Mocno wierzę, że drobne gesty mają wielkie znaczenie i siłą naszej woli, małymi kroczkami potrafimy zaklinać rzeczywistość. Tak narodził się koncept Amuletów. Projektując je, myślałam o różnych momentach w moim życiu - trudnych decyzjach, zmianach, chwilach zwątpienia, kiedy tak bardzo potrzebowałam wsparcia, czegoś, co pomoże mi uwierzyć w siebie.". - opowiada o swoich inspiracjach projektantka i założycielka marki. Nasz ulubiony talizman? Zdecydowanie ten przedstawiający lwicę: symbol siły, odwagi i walki o to, co swoje:

Amulet JESTEŚ SILNA, Ania Kruk

No i ta kampania... Czaruje nie tylko spersonalizowanymi zaklęciami wygrawerowanymi po drugiej stronie zawieszek (tak, można je nosić dwustronnie!), ale także naturalnym pięknem i prawdziwym grl power bijącym ze zdjęć Joanny Gałuszki do sesji wizerunkowej najnowszej kolekcji. W całości do obejrzenia na oficjalnej stronie www marki Ania Kruk.

2. Naszyjnik YES z kolekcji Spell 

Kolejna propozycja biżuteryjna, która roztacza wokół siebie prawdziwy czar, pochodzi z limitowanej kolekcji Spell zaprojektowanej przez Magdę Dąbrowską dla marki marki YES. W rolach głównych symbole gwiazdy, owalnego medalionu i serca oraz nadający im blasku subtelny diament wkomponowany w centrum czystej formy talizmanów. Minimalistyczne naszyjniki, kolczyki i bransoletki lśnią jak gwiazdy i - jak czytamy w komunikacie prasowym - mają magiczną moc. Jaką? Inną i wyjątkową dla każdej właścicielki. Co najmniej jedną super power tych amuletów widzimy jednak już na pierwszy rzut oka. Odczarują każdą, nawet najbardziej banalną stylizację!

kolczyki srebrne pokryte złotem z diamentami / YES

Uwaga, mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. W ramach akcji Szaleństwo Zakupów, tylko od 24 do 27 września, zakupy w YES zrobicie nawet o 50% taniej. Szczegóły akcji oraz specjalny kupon rabatowy, który przyda się wam podczas finalizacji zamówienia, podrzucamy poniżej:  

3. Talizman z szafirem Mokobelle

Biżuteria made in Poland cieszy się coraz większym zaufaniem wśród lokalnej, a nawet międzynarodowej klienteli. I słusznie! Jakością przegania bowiem najsławniejszych gigantów, a designem zaspokaja nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Po amulety z pracowni Mokobelle chętnie sięgają także gwiazdy. W gronie ich fanek między innymi Lara Gessler, Weronika Rosati czy Gabi Drzewiecka. Specjalna kolekcja amuletów powstała zresztą we współpracy z aktorką Marietą Żukowską. Składa się ona z czterech modeli naszyjników pomyślanych tak, aby każdy z nich dzięki zawieszce z osadzonym ręcznie szafirem posiadał magiczną moc talizmanu. Ten szlachetny kamień, będący symbolem harmonii i równowagi przynosi szczęście i spokój.

Naszyjnik mix pięciu zawieszek z szafirami i naturalną perłą / Mokobelle

4. Bransoletka Manipura symbolizująca wolność

Już sama nazwa marki Manipura brzmi trochę magicznie. W dosłownym tłumaczeniu oznacza źródło klejnotów od Mani = kamień, klejnot i Pūra = miasto, miejsce, źródło. Nieprzypadkowo, bo najważniejszym akcentem są tutaj właśnie kamienie szlachetne. Bransoletka, którą wybrałyśmy do naszego przeglądu zrobiona jest z hematytów, oraz japońskich koralików Miyuki w kolorze złota i srebra. Symbolicznym bonusem jest tutaj pozłacana zawieszka w kształcie klucza oznaczającego wolność, wyzwolenie, wiedzę i sukces.       

Czytaj też: Biżuteria od polskich marek, o której marzą stylistki i redaktorki mody. Wybieramy nasz TOP 5

5. Lunula z perłami od Anki Krystyniak

Anka Krystyniak to największa pasjonatka numerologii i mocy płynącej z kamieni szlachetnych jaką kiedykolwiek poznała polska branża mody. Nie mogło więc zabraknąć jej w zestawieniu biżuteryjnych amuletów od lokalnych twórców. Właściwie każdy naszyjnik, każda bransoletka i każde kolczyki z jej warszawskiego atelier niosą za sobą całą masę niezwykłych znaczeń i symboli. Biżuteryjny znak rozpoznawczy Anki to Lunula, którą sama przedstawia jako  "obraz sierpa księżyca – Luny, kobiecej energii. Lunula jest symbolem pełni, realizacji całości posiadanych możliwości, urodzajności kobiecego ciała, zmysłów i wyobraźni. Jest talizmanem wzmacniającym poczucie kobiecości. Urodzajność rozumie jako śnienie i spełnianie marzeń, kreatywność, a także radość z dawania nowego życia. Jest talizmanem siły kobiecości, wzmacnia jej cielesność, zmysłowość i piękno.". Oto jeden z przedstawiających go naszyjników:

Lunula z perłami, Anka Krystyniak