Laureatka Berlinale za film "Twarz" nagrała swój pierwszy film anglojęzyczny - mogliśmy przeczytać w marcu ubiegłego roku. "Córka Boga" (po ang. "The Other Lamb") w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej był już pokazywany na zagranicznych festiwalach filmowych, gdzie zdobył dobre recenzje. Polscy widzowie nie mieli jeszcze szans, żeby zobaczyć to dzieło - przez wiele miesięcy zastanawiano się, kiedy w końcu trafi do kin. Prawdopodobnie pandemia pokrzyżowała te plany, ale na szczęście produkcja trafiła właśnie do zasobów Netflix

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej trafił właśnie na Netflix! Obejrzysz go już dziś!

Producentami ostatniego filmu Małgorzaty Szumowskiej są twórcy odpowiedzialni za sukces "Drive" i "Whiplash". W obsadzie znaleźli się m.in. Raffey Cassidy („Zabicie świętego jelenia” i "Kraina jutra") oraz Michiel Huisman z "Gry o tron" i "Nawiedzonego domu na wzgórzu". Za scenariusz odpowiedzialna była Catherine S. McMullen, natomiast za zdjęcia Michał Englert. O czym jest "Córka Boga"?

"Nastoletnia Selah urodziła się i wychowała w tajemniczej sekcie składającej się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem. Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Razem żyją w oddalonej od społeczeństwa komunie, nie uznającej nowoczesnej technologii. Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce przejdzie rytuał, dzięki któremu stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dojrzewająca dziewczyna zaczyna kwestionować otaczającą ją rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie filmu.