Podpatrujemy tatuaże, które wykonują Scott Campbell (tatuują się u niego np. Sting, Robert Downey Jr., Courtney Love, Orlando Bloom oraz Marc Jacobs), Dr. Woo (jego dzieła ma na sobie Zoë Kravitz, Drake, Cara Delevingne), Keith “Bang Bang” McCurdy (Rihanna, Kylie Jenner, Selena Gomez), czy Jonathan "JonBoy" Valena (Bella Hadid), ale nie trzeba daleko szukać. W naszym kraju znajdziemy sporo artystów z zachwycającymi i oryginalnymi pomysłami czy stosowaną przez nich techniką. Od minimalnych, subtelnych kresek po retro obrazki czy inspirowane Azją wzory. Wystarczy przejrzeć instagram. To proste! Od razu ostrzegamy, część z nich niestety nie przyjmuje już w Polsce, albo trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać grzecznie przez parę miesięcy w kolejce. Patrząc na publikowane przez nich prace jedno jest pewne - warto poczekać te kilka tygodni... Kto trafił do naszego zestawienia na najmodniejszych i najsłynniejszych tatuażystów? Poznajcie 10 nazwisk:

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Jakub Nowicz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jakub Nowicz (@jakubnowicztattoo) Sie 21, 2017 o 2:48 PDT

Specjalizuje się w eleganckich, delikatnych, ale jakże sensualnych tatuażach. Zakochaliśmy się m.in. w jego minimalistycznych kwiatach czy napisach. Jakub Nowicz, bo o nim mowa, nazywany jest polskim mistrzem minimalu, czego dowodem jest np. liczba obserwatorów na instagramie (ponad 154 tys.!). Karierę w tej branży rozpoczął siedem lat temu. Niestety, próżno go szukać w Poznaniu. Po dłuższej wizycie w Hamburgu, Nowicz niedawno przeniósł się do Mediolanu, gdzie przyjmuje w tamtejszym Puro Tattoo Studio.

Jego tatuaż ma m.in. modelka Emilia Nawarecka, czy Paula Jagodzińska.

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Matylda Wolfenstein/Królink

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Matylda Wolfenstein (@krolink) Lis 23, 2018 o 12:07 PST

"Zapisujcie się z trzymiesięcznym wyprzedzeniem!" - napisała Matylda na swoim instagramie. Mieszkająca w Warszawie tatuażystka specjalizuje się w faunie i florze (wszelkiego rodzaju), choć czasem zmienia tę tematykę na kawiarki, płaczące panny, kryształy czy sztućce. Absolwentka ASP, która nie lubi igieł (choć studiowała przez jakiś czas pielęgniarstwo!), do tego samouk. Jej czarno-białe polne kwiaty, warzywa (widzieliście tatuaż buraka z korzeniem?), pszczoły czy chrząszcze wyglądają jak prawdziwe. Uwielbiamy.

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Marcin Aleksander Surowiec

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcin Aleksander Surowiec. (@surowiec) Lip 26, 2015 o 12:49 PDT

W skrócie? Łączy różne style, niebanalnie miksuje kolory. Bawi się abstrakcją, czasem geometrią. Innym razem inspiruje się popkulturą, symboliką a nawet naturą. "Unikalny" - tak najczęściej opisuje się styl tego tatuażysty. Nie dla każdego, ale chyba nie ma osoby, która przeszłaby obok projektów Surowca obojętnie.

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Kamil Czapiga

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamil Czapiga (@kamilczapiga) Lis 18, 2017 o 1:22 PST

Kolejny fan mocnej czarnej kreski. Jego projekty są wieloszczegółowe, czasem wręcz trójwymiarowe. Ten absolwent ASP w Katowicach inspiruje się rycinami, symboliką (a zwłaszcza mitologią słowiańską), naturą, czy kulturą popularną. Mistrz techniki "dotwork".

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Marcin Domański/Doman

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MarcinDomanski (@marcindomanski) Gru 22, 2014 o 4:05 PST

Laureat wielu nagród, którego przez lata można było spotkać w Stara Baba Tattoo. "Od zawsze podobały mi się grube, czarne linie. Już jako dzieciak obrysowywałem wszystko grubym czarnym konturem." - powiedział w rozmowie z magazynem Vice. Kilka lat temu wziął udział w akcjach "Tatuaże wolności", w której tworzył nowe tatuaże dla dziewczyn z kryminalną przeszłością, czy w "Ink For Refugees", z którego dochód został przeznaczony na działania Fresh Response (organizacja opiekuje się uchodźcami w obozach na granicy serbsko-węgierskiej).

Tatuażystą został przez przypadek, wcześniej zajmował się piercingiem. Fan tatuażu tradycyjnego i wzorów rodem z Azji.

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Mariusz Trubisz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mariusz Trubisz (@mariusztrubisz) Wrz 16, 2018 o 3:06 PDT

Lekka kreska z dodatkiem koloru. W jego pracach znajdziemy sporo natury, bo to z nią wiąże się człowieczeństwo. A wszystko to podszyte jest emocjami, zwłaszcza subtelną erotyką. W jego pracach znajdziecie sporo abstrakcji, a także geometrii, napisów, czy odniesień do popkultury. Znajdziecie go np. w warszawskim studio Gulestus.

Fan wspinaczki.

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Timur Lysenko

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Timurlysenkotattoo@gmail.com (@timur_lysenko) Lis 26, 2018 o 9:26 PST

Kolejny artysta, którego trudno zaszufladkować. Specjalizuje się w dużych projektach łączących w sobie abstrakcję, realizm, piksele i wszelką geometrię, czy nawet... ścieg krzyżykowy. Jego projekty wyglądają jak artystyczne kolaże. Swoim nazwiskiem sygnuje nawet zestaw wegańskich farb do tworzenia kolorowych tatuaży.

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Emma Szpura/Jednorożec Tattoo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez tęczowe gówno tatuaże (@jednorozec.tattoo) Sie 3, 2018 o 1:10 PDT

Tatuaże z przymrużeniem oka? Znajdziecie je u siostry Arety Szpury, Emmy. Są (często) kolorowe, wręcz "dziewczyńskie" i nawiązują do kultowych lat 90. Jej misja to utrwalanie dobrych wspomnień. Po prostu.

Uwaga, specjalizuje się w technice "handpoke".

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Julia Szewczykowska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Julia Szewczykowska (@juliaszewczykowska) Sie 17, 2018 o 5:46 PDT

Pochodzi z Gdańska, ale pracuje w warszawskim studio Uroki i tatuaże (wcześniej Junior Ink). Można powiedzieć, że fachu uczyła się od dziecka - jej mama jest tatuażystką z wieloletnim doświadczeniem. Na jej instagramie znajdziecie multum projektów, zwłaszcza zwierzęta (często robi portrety pupili klientów!), kwiaty czy postacie ze znanych bajek. Uwielbia bawić się kolorem.

Najmodniejsi i najsłynniejsi tatuażyści: Aniela Makarska/Horny Pony

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@hornypony.tatuaze) Cze 15, 2018 o 1:55 PDT

Kolejna studentka ASP (warszawskiego wydziału malarstwa) specjalizująca się w retro tatuażach, które wyglądają jak zrobione kilkanaście lat temu przez jakiegoś marynarza z fantazją. Głównie czarne, ale czasem w jej projektach pojawia się kolor. Gitowcy, panny w bikini, tygrysy, ale także kwiaty czy rzeczy codziennego użytku - Makarska wytatuuje wam prawie wszystko w swoim odlskulowym stylu.

Zainteresowani?