Tak, jesteśmy w 100% przekonane, że prędko się z nimi nie rozstaniemy. Nowoczesne urządzenia do depilacji od marki Braun to nie tylko gładka skóra, ale też (w przypadku zestawu Silk-épil 9 Flex) zaawansowana pielęgnacja ciała.

Jeśli wciąż nie masz pomysłu na prezent z okazji Dnia Matki, podrzucamy ci aż dwa. 

Kasandra Zawal: depilator Braun Silk-expert Pro 5, jedwabiście gładka skóra

Celebracja lata bez zmartwień i trosk o odrastające włoski pod pachami, na nogach, twarzy czy w okolicach bikini? Chodziły słuchy, że jest do możliwe. Z ciekawością podeszłam więc do tego testu.

Producent twierdzi, że widoczne efekty depilacji przy pomocy urządzenia Braun Silk-Expert Pro 5 pojawiają się już po 3 tygodniach i utrzymują się nawet to roku (ale na forach można przeczytać, że u niektórych znacznie dłużej). Brzmi zachęcająco. Mój czas testów wynosił dokładnie 4 tygodnie. Okazało się, że to wystarczyło, żeby skóra stała się gładka, a niechciane włoski zostały widocznie zredukowane. Nie bez powodu Braun Silk-Expert Pro 5 uchodzi za szybkie, bezpieczne i wydajne urządzenie do depilacji metodą IPL. 

Content Studio

Mam jasny kolor skóry, ciemne włoski na nogach i, przede wszystkim, pod pachami oraz w okolicach bikini. Te 2 ostatnie obszary są moją zmorą, szczególnie latem. O ile w przypadku depilacji nóg - gdzie ustawiałam normalny tryb urządzenia - nie czułam żadnego bólu, tylko delikatnie rozchodzące się po skórze ciepło, o tyle przy depilacji pach i bikini odczuwałam lekki dyskomfort (choć nie był on nie do zniesienia). Z pomocą przyszedł mi przycisk oznaczony plusem i minusem, dzięki niemu dostosowywałam moc do wrażliwości konkretnej partii ciała - do wyboru mamy tryb normalny, delikatny i superdelikatny. 

Content Studio

Mimo moich obaw, korzystanie z tego depilatora okazało się banalnie proste. Jest lekki i wygodny w użytkowaniu. Cotygodniowy alarm w moim telefonie przypominał mi, że muszę wygospodarować chwilę na kolejną serię. Najpierw musiałam pozbyć się włosków, korzystając z maszynki (w końcu depilator działa na cebulki włosów, a nie na same włoski), następnie przystępowałam do całego zabiegu.

Content Studio

Depilacja nóg zajmowała mi około 15 minut, bikini 10 minut, pach 5 minut. Po wciśnięciu największego, centralnego guziczka urządzenie zaczynało „pstrykać” i... wtedy działy się cuda. Przez cały czas trzymałam przycisk i nie odrywałam urządzenia od powierzchni skóry na nogach. Depilator emituje błysk nawet co 0,5 sekundy - możemy więc sprawnie przesuwać urządzenie po skórze, zmniejszając przy tym liczbę pominiętych miejsc. Inaczej było w przypadku pach i linii bikini. Tam działałam ultraprecyzyjnie, punktowo (tak, żeby nie umknął mi nawet najmniejszy włosek). 

Ot, cała filozofia. Proste, prawda?

Ten sprzęt generuje 125 impulsów świetlnych na minutę i zapewnia aż 400 000 błysków, co przelicza się na ok. 22 lata zabiegów. Jego zakup jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. 

Content Studio

Jeżeli chodzi o aspekty dotyczące bezpieczeństwa, bez obaw. Braun Silk-Expert Pro 5 IPL posiada akredytację Skin Health Alliance i zostało zatwierdzone przez FDA – amerykańską Agencja Żywności i Leków. 

Sensor kolorytu skóry SensoAdapt nieustannie odczytuje odcień skóry (aż 80 razy na sekundę) i automatycznie dostosowuje moc każdego błysku. Urządzenie dobiera jeden z 10 poziomów intensywności, dzięki czemu zapewnia nam idealne dopasowanie. 

Content Studio

Po 4 seriach depilacji moja skóra jest naprawdę gładka. Jeśli w okolicy pach czy bikini pojawi się jakiś pojedynczy włosek, jest on znacznie mniej widoczny i delikatniejszy niż wcześniej. Z pewnością będę kontynuować swoją przygodę z Braun Silk-expert Pro 5 - podobno po 12 tygodniach regularnych zabiegów redukcja włosków ma wynosić aż 74%*! Pozostaje mi systematyczność i cierpliwość. Nie mogę się doczekać.

Sylwia Arlak: Z Silk-épil 9 Flex jeszcze bardziej polubiłam domowe SPA 

Uwielbiam mieć gładką, wydepilowaną skórę, ale do tej pory zabieg ten kojarzył mi się głównie z bólem. Z depilatorem Braun Silk-épil 9 Flex nie muszę dłużej się tym martwić, nawet przy delikatnej skórze pach czy okolic bikini.  

Urządzenie jest w 100% wodoodporne, więc używam go przede wszystkim pod prysznicem albo w kąpieli. Bardzo polecam ten sposób, bo dzięki niemu depilacja staje się niemal bezbolesna. Pierwszy na świecie depilator o w pełni ruchomej głowicy, która dopasowuje się do naszych kształtów, pozwala precyzyjnie wyrwać (a nie tylko uciąć) włoski. Udaje się to za jednym pociągnięciem, i to nawet z trudno dostępnych miejsc. Co ważne, urządzenie wyłapuje też najmniejsze włoski o długości 0,5 mm. 

Content Studio

Obsługa depilatora jest łatwa i intuicyjna. Świetnym rozwiązaniem okazał się wskaźnik siły nacisku - technologia SensoSmart™. Gdy zbyt mocno napierałam na skórę, ostrzegawczo zapalała się czerwona lampka. Z kolei dzięki Technologii Micro-Grip (szerokie, długie i sięgające głęboko pęsety) zapominam o włoskach nawet na kilka tygodni. Depilator jest lekki, niewielki, ma świetny design i szybko się ładuje. Bateria wystarcza na minimum godzinę pracy urządzenia. Dzięki antypoślizgowemu uchwytowi wygodnie trzyma się go w dłoni. 

Obok depilatora w zestawie znajdziemy też szczoteczkę FaceSPA oraz szczoteczkę do głębokiego peelingu ciała. Ta pierwsza skutecznie oczyszcza skórę (nawet wrażliwą, jak moja) sześć razy lepiej niż za pomocą rąk. Nie wyobrażam już sobie bez niej codziennej pielęgnacji. Cera staje się wyraźnie gładsza i przyjemniejsza w dotyku. 

Content Studio

Szczoteczka do ciała jest sześciokrotnie bardziej skuteczna od szczoteczki manualnej. Używam jej od niedawna, a już zauważyłam pierwsze efekty. Regularnie usuwam martwy naskórek, przez co skóra zyskała zdrowszy koloryt i stała się bardziej napięta. Mam też wrażenie, że dzięki szczotkowaniu lepiej wchłania się balsam do ciała. 

Content Studio

Do zestawu z różnymi nakładkami i końcówkami dołączone jest również eleganckie etui. Wiem, że zabiorę ten komplet w niejedną podróż.

Content Studio


Jeśli marzysz o idealnie gładkiej skórze albo, z okazji Dnia Matki, planujesz sprawić wyjątkowy prezent swojej mamie, to doskonały moment, żeby zdecydować się na któryś z powyższych sprzętów.

 

*Połączona wartość dla bikini, nóg i pach. Indywidualne rezultaty mogą się różnić.