Warszawskie sklepy vintage: Crush

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CRUSH (@crush_pl) Sty 13, 2019 o 8:29 PST

"Stworzyłam Crusha z myślą o sobie i innych dziewczynach, które lubią ubrania, ale nie chcą cały czas kupować nowych" mówiła w zeszłym roku w rozmowie z ELLE założycielka sklepu, Justyna. Jej Crush zaczął się od profilu na Instagramie, który uruchomiła trzy lata temu, by prezentować i sprzedawać przyjmowane w komis ubrania. Dziś ma już butik stacjonarny (zdecydowała się na to po ogromnym sukcesie pop-upu i licznych pytaniach o sprzedaż stacjonarną) na Mokotowie. Do pięknego vintage shopu z szarą witryną i białą cegłą w środku zaglądają chętnie artystki i stylistki, które szukają dla siebie prawdziwych perełek lub chcą przewietrzyć własne szafy. Co kupicie w Crush? Przede wszystkim wyselekcjonowane projekty znanych marek - od Isabel Marant i Marni, po Ganni, Bimba y Lola, Sandro i Rodebjer.

Adres: ul. Dąbrowskiego 20

Warszawskie sklepy vintage: Ventimiglia Vintage

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VENTIMIGLIA (@ventimigliavintage) Lip 7, 2020 o 7:04 PDT

Historia Ventimiglii sięga 2014 roku i pewnego włoskiego bazaru, na którym jej założycielki (dwie siostry i ich przyjaciółka) zakochały się w idei dawania rzeczom drugiego życia. Wspomnienia w podróży przywiozły do Polski i postanowiły podzielić się nimi z innymi, zakładając najpierw internetowy, a wreszcie stacjonarny sklep na warszawskim Śródmieściu, który z daleka zwracał uwagę słynnym różowym neonem. "Ubrania, które tu znajdziesz, są przez nas starannie wybierane na bazarach i pchlich targach w różnych zakątkach świata. Za każdym razem przyciągają nas do siebie jakąś ciekawą historią, doskonałą jakością materiału i krojem, którego nie znajdziesz w żadnym współczesnym sklepie" opowiadają właścicielki Ventimiglii, a my dopowiadamy - znajdziecie tu między innymi przepiękne torebki, swetry, koszule i kowbojki. 

Adres: Ventimiglia do niedawna mieściła się w centrum miasta na ul. Poznańskiej, ale jest w trakcie przeprowadzki do nowej przestrzeni. Gdzie otworzy swoje drzwi? Śledźcie Instagram sklepu, żeby poznać adres jako pierwsi (a po zakupy zaglądajcie na ventimigliavintage.com). 

Jak zarabiać na swoich starych ubraniach?>>

Warszawskie sklepy vintage: Pracownia Vintage

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Pracownia Vintage (@pracownia_vintage) Cze 8, 2020 o 10:15 PDT

Jeśli marzą Wam się brokatowe spodnie z rozszerzana nogawką, jedwabny krótki garnitur w pastelowych kolorach albo ukwiecona sukienka w stylu granny chic (a nawet meble sprzed dekad!) - pokochacie Pracownię Vintage. Założycielki sklepu przy Mickiewicza mają nosa do prawdziwych perełek, a ich konik to lata 70. i 80. Żoliborski vintage shop niedawno wrócił także na Śródmieście i teraz możecie zaglądać także do drugiej lokalizacji Pracowni: na Placu Konstytucji, gdzie mieści się największy tego typu sklep w Polsce. 

Adres: Plac Konstytucji 5 oraz ul. Mickiewicza 24.

Warszawskie sklepy vintage: Safripsti

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SAFRIPSTI VINTAGE (@safripstivintage) Maj 17, 2019 o 3:25 PDT

Miejsce, którego fankom vintage przedstawiać nie trzeba. Safripsti, inspirowane paryskim Marais, mieści się na Oleandrów - w otoczeniu modnych knajp i uwielbianego przez dziewczyny salonu manicure Nailed It. "Na bieżąco śledzimy trendy w świecie mody i dostosowujemy je do zaopatrzenia naszego sklepu. Zawsze znajdziesz pełną gamę kolorów jedwabnych koszul i kaszmirowych swetrów. W sprzedaży mamy katany jeansowe, 501 Levisa, białe koszule na każdą okazję, mnóstwo bluz, t-shirtów, prawdziwe morze sukienek i wiele, wiele innych" przekonują założyciele sklepu i przypominają, o aspekcie ekologicznym zakupów vintage, który we współczesnym świecie powinien być priorytetem.

Adres: ul. Oleandrów 3.

Jak sprzedawać używane ubrania? Rady od najlepszych sklepów vintage>>

Warszawskie sklepy vintage: KEX Vintage Store

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KEX Vintage Store (@kexvintagestore) Lip 5, 2019 o 1:19 PDT

Niepowtarzalny styl, jakość oraz ekologia i szacunek do ludzkiej pracy - to rzeczy, które połączyły założycielki Kex Vintage Store. "Skoro coś już jest na świecie, trzeba z tego korzystać, zamiast produkować nowe rzeczy zaśmiecając tym samym planetę i wykorzystując kraje trzeciego świata" podkreślają. W ich sklepie, który ma w Warszawie aż dwa adresy, kupicie damskie i męskie ubrania sprzed dekad, starą (ale zadbaną!) biżuterię, plecaki, torebki, ozdoby do włosów, buty i okulary. Kex możecie też spotkać regularnie podczas targów vintage czy festiwali, na przykład na Open'erze.

Adres: ul. Chmielna 9 oraz ul. Nowy Świat 22.

Warszawskie sklepy vintage: New Lady In Town

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez New Lady in Town (@newlady_vintagestore) Paź 21, 2019 o 1:32 PDT

Jak Chmielna, to obowiązkowo też New Lady In Town. Nie jest to jednak klasyczny sklep z modą z drugiej ręki - jego założycielki poza standardowym naprawianiem ubrań i przygotowywaniem ich do sprzedaży, często także je tuningują (na przykład doszywają nowe guziki, zmieniają suwaki, dodają ćwieki). "W swoich kolekcjach inspirujemy się sceną punk & rock'n'roll. Panterki, koronki, topy, płaszcze. Taliowane spodnie. Lubimy detale, mankiety, guziki, kołnierze. Kolory, wzory - jest i Versace. Dla ludzi w każdym wieku, dla Pań i Panów. Na co dzień i na scenę".

Adres: ul. Chmielna 21.

Warszawskie sklepy vintage: Madame Vintage Store

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Madame Vintage Store (@mme.vintage) Paź 21, 2019 o 4:51 PDT

Od ekscentrycznych dzwonów i koszul w psychodeliczne printy z lat 70., po sukienki w stylu Rachel Green z "Przyjaciół" i dżinsy z początku drugiego tysiąclecia. Madame Vintage swoje stacjonarne drzwi otworzyło na Śródmieściu w 2019 roku, ale założycielka sklepu od wielu lat trudni się wyszukiwaniem perełek vintage dla siebie i dla innych. "U Madame znajdziecie po trochu wszystkiego - duży asortyment dżinsów, kolorowych koszul, swetrów. A także piękne sukienki, bluzy z ciekawymi nadrukami, skórzane kurtki oraz dodatki. Dużo Francji elegancji, ale też casual i sport" podkreśla Marta i dodaje, że dla Madame ubrania nie mają płci. 

Adres: ul. Chmielna 24. 

Najpiękniejsze polskie sklepy vintage na Instagramie. Kupicie tutaj wyjątkowe ubrania i dodatki (także do wnętrz) z drugiej ręki>>