1. Proenza Schouler

Ten duet nie zawodzi nigdy. W sezonie jesień-zima 2013 zaproponował kolekcję dojrzałą i wyciszoną. Miękkie kroje i tkaniny wyglądają klasycznie, ale w pozornej prostocie poukrywano typowe dla PS technologiczne eksperymenty.Recenzja i galeria z pokazu TUTAJ

2. Prabal Gurung

Prabal Gurung ubrał armię współczesnych wojowniczek, ostrych i dynamicznych, ale lubujących się w seksownych baskinkach i luksusowych aplikacjach. W finale pokazu pluton kobiet Gurunga ustawił się w gotowości do podbicia świata mody.

Pełna galeria z pokazu TUTAJ.

3. Marc Jacobs

Efektowny pokaz w świetle sztucznego, chłodnego słońca. Wytworne piżamy od Marca Jacobsa nieźle namieszały w świecie mody.

Recenzja kolekcji i zdjęcia wszystkich sylwetek TUTAJ.

4. Alexander Wang


W surowym pokazie Alexander Wang zaprezentował okrycia wierzchnie przyszłości, wyrafinowane geometryczne plisowania i nową it bag zbudowaną ze skórzanych kopert. Kolekcję aż chce się nosić, mimo że nie podkreśla ani figury, ani urody. Na Fashion Week New York nigdzie nie widzieliśmy równie wyrafinowanych połączeń futra i wełny.

Pełna galeria z wybiegu TUTAJ.

5. 3.1 Phillip Lim

Czy dziewczyny z gangów motocyklowych mogą być stylowe? Phillip Lim wykorzystał motywy ze stylu bikers i przekształcił je w rewelacyjną kolekcję streetową, opartą na kontrastowych warstwach.

Recenzja i galeria z pokazu TUTAJ.6. Calvin Klein

Francisco Costa z Calvin Klein ma wybitny talent do tworzenia ubrań prostych, ale fascynujących zarazem. Zebrał doskonałe recenzje i uwiódł publiczność doskonałą linią płaszczy o mocno podkreślonym kroju.

Zdjecia z pokazu znajdziecie TUTAJ.