Utarło się, że peeling to głównie produkt do ciała, który ma usunąć martwe komórki, wygładzić, nawilżyć i przygotować np. do aplikacji balsamu lub samoopalacza. A co z włosami? Większość z nas używa głównie szamponu i odżywki, czasem sięga po maskę. Okazuje się, że oczyszczanie skóry głowy jest bardzo ważne, również dla kondycji naszych dłuższych lub krótszych loków. Nawet najlepszy szampon nie jest w stanie usunąć wszystkich pozostałości po kosmetykach do pielęgnacji czy stylizacji, nie mówiąc już o zanieczyszczeniach atmosferycznych. Zaczerwienienie, pieczenie czy swędzenie skóry głowy związane jest m.in. zalegającym martwym naskórkiem. Peeling do włosów pozbywa się zgrogowaciałego naskórka, a także poprawia ukrwienie skóry, co jest bardzo ważne, jeśli walczymy z wypadającymi włosami i staramy się, żeby wyrosły nam nowe. Co więcej, odpowiedni peeling do skóry głowy wzmacnia też cebulki włosów i udrażnia ujścia gruczołów łojowych. Pielęgnacja skóry głowy może okazać się wybawieniem dla nadmiernie przetłuszczających się włosów. 

Peeling skóry głowy: efekty. Dlaczego warto?

Jak już wspomnieliśmy, peeling do włosów to świetnie oczyszcza skórę głowy i reguluje wydzielanie sebum. Skutecznie wspomaga też wzrost włosów i zapewnia efekt świeżości. Jakie są jeszcze zalety tego kosmetyku? 

  • odżywia skórę i włosy
  • zmniejsza podrażnienia
  • koi i regeneruje
  • sprawia, że włosy wolniej się przetłuszczają
  • walczy z łupieżem
  • włosy są odbite u nasady
  • włosy mniej wypadają i szybciej zaczynają rosnąć
  • włosy są lśniące i mocniejsze

Peeling do włosów - ile razy w tygodniu należy przeprowadzić zabieg? Jak wykonać peeling trychologiczny? 

Peeling do skóry głowy nie jest zamiennikiem szamponu, a jedynie dodatkiem do całościowej pielęgnacji fryzury. Nie należy także przesadzać z częstotliwością aplikowania produktu tego typu, bo zamiast niesamowitych efektów sprowadzimy sobie na głowę kolejne problemy. Według wielu producentów wykonywanie peelingu skóry głowy powinno się ograniczyć do co "drugiego lub trzeciego mycia". Jeżeli peeling na silne działanie oczyszczające wystarczy nakładać go na skórę głowy raz w tygodniu. 

Ranking peelingów do skóry głowy 

Odkąd "trychologia" na dobre weszła do naszego słownika, na drogeryjnych półkach pojawiło się mnóstwo specyfików do włosów, o których wcześniej nawet nam się nie śniło. W internecie można znaleźć dziś wiele wskazówek dotyczących masażu skóry głowy, peelingów kwasowych i enzymatycznych, mających korzystnie wpłynąć na wygląd i porost włosów. Wybór produktów jest jednak tak duży, że łatwo zagubić się w tajemniczo brzmiących składach i właściwościach. Jeśli chcecie zadbać o włosy u nasady, spieszy z pomocą. Wyselekcjonowałyśmy najlepsze scruby do skóry głowy z oferty znanych i lubianych marek.

Najlepsze peelingi do skóry głowy: Christophe Robin, myjący peeling oczyszczający z solą morską, od 69 zł

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Christophe Robin (@christopherobinparis) Maj 23, 2020 o 3:01 PDT

Najlepszy z najlepszych! Delikatny, ale jego działanie widać już po pierwszym użyciu. Oczyszcza, nawilża, ale również koi, gdy zmagamy się ze swędzącą skórą głowy. Przeznaczony dla osób z wrażliwą lub przetłuszczającą się skórą, a także po farbowaniu. Recepturę oparto na naturalnej soli morskiej, a w jego składzie nie znajdziemy parabenów, silikonów czy sztucznych barwników.

"Ten peeling jest najlepszym produktem, który stosowałam. Jedyny który nie tylko nie podrażnia ale również koi skórę. Czuję, że skóra głowy jest uspokojona, czysta i że oddycha. W dodatku włosy są puszyste, pełne objętości, miękkie i błyszczące", "Peeling jest bardzo delikatny pomimo grubych ziaren soli, (...) Ma przyjemny, subtelny zapach (cytryna, zioła, drzewa iglaste). Włosy po nim nie są oklapnięte. Są mega mocne i miękkie" - tak brzmią pozytywne recenzje o tym produkcie od Christophe Robin.

Najlepsze peelingi do skóry głowy: Kiehl's, Deep Micro-Exfoliating Scalp Treatment, 99,90 zł

Problem z łupieżem? Sięgnij po kosmetyk Kiehl's - to idealne wsparcie w leczeniu, które ma zwalczyć ten problem. "Preparat skutecznie ogranicza pojawianie się łupieżu i zapewnia ogólnie dobrą kondycję skóry głowy. Jego głównym zadaniem jest złuszczanie uszkodzonych warstw naskórka i zapobieganie tworzeniu się nowych ognisk łupieżu przez oczyszczanie skóry głowy i przywracaniu jej równowagi" - obiecuje producent kosmetyku. W składzie znajdziemy m.in. sproszkowaną morelę. Co ciekawe, produkt Keihl's aplikuje się jako pierwszy, tuż przed nałożeniem szamponu.

Najlepsze peelingi do skóry głowy: Virtue, Exfoliating Scalp Treatment , 219 zł

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Virtue Labs (@virtuelabs) Maj 28, 2020 o 2:22 PDT

Kosmetyki tej marki uwielbiają m.in. Charlize Theron, Emilia Clarke, Sienna Miller, Cate Blanchett, Reese Witherspoon, Lucy Boynton, Kristen Stewart, Dua Lipa czy Saoirse Ronan. Z długiej listy produktów wybrałyśmy polecany peeling w formie delikatnej pianki. Dogłębnie oczyszcza skórę głowy oraz odżywia włosy, a to za sprawą kuleczek ryżowych i złuszczających owocowych enzymów (chodzi o papainę i bromelainę). W składzie znalazł się też olej z melona z Kalahari, nawilżający olejek jojoba oraz tajemniczy regenerujący składnik o nazwie "białko alfa-karatyny 60ku(R)" (ludzkie białko keratyny).

Najlepsze peelingi do skóry głowy: Davines, Solu Sea Salt Scrub Cleanser, 109 zł

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Davines North America (@davinesnorthamerica) Sie 22, 2019 o 9:32 PDT

Polecany do każdego typu włosów peeling, sprawia że skóra głowy nie tylko jest oczyszczona, ale nasze loki są bardziej sprężyste. Skład? Złuszczająca sól morska rodem z Sycylii, granulki jojoby i nawilżający wyciąg z buraków cukrowych. Opakowanie kosmetyku ma neutralny wpływ na środowisko i wykonane jest z minimalnej ilości plastiku typu food-grade (nadaje się też do recyklingu). Całość wytwarza się wytworzone w 100% z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Najlepsze peelingi do skóry głowy: Grow Gorgeous, Defence Scalp Scrub, 89 zł

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Grow Gorgeous Haircare (@growgorgeoushaircare) Maj 19, 2020 o 1:35 PDT

Produkt idealny do włosów zniszczonych, który na dodatek jest wegański, a w jego składzie nie znajdziemy siarczanów, parabenów, silikonów, ftalanów, oleju mineralnego czy nawet glutenu. Recepturę oparto za to na wyciągu z wierzby srebrnej (usuwa nadmiar sebum), grejpfruta (złuszcza), enzymach owocu granatu, aminokwasach oraz na drobinkach z bambusa. 

Najlepsze peelingi do skóry głowy: Natura Siberica, Oblepikha Scalp Scrub, 28,49 zł

Kolejny świetny peeling do włosów. Oczyszcza, wzmacnia cebulki włosów oraz stymuluje wzrost naszych loków. W tej kolorowej tubce zawarto m.in. odżywiający i na dodatek organiczny olej z rokitnika ałtajskiego (nazywany złotem Syberii) oraz olej arganowy z Maroka, oczyszczający ekstrakt z mięty, wzmacniający olej z nasion sosny syberyjskiej, a także witaminy i regenerujące aminokwasy.

"Już po pierwszym użyciu odczułam różnicę. Natychmiastowo zmniejsza problem z łupieżem. Ma dość intensywny zapach, jednak nie przeszkadza mi on. Opakowanie bardzo duże. Produkt wydajny", "produkt doskonale oczyszcza, przez swój skład może spokojnie zastąpić nam także szampon, włosy i skóra głowy są świeże, ta świeżość utrzymuje się naprawdę długo - dzięki niemu przestałam myć włosy codziennie, skalp może znowu oddychać" - możemy przeczytać na forach internetowych o tym peelingu od Natura Siberica.

Najlepsze peelingi do skóry głowy: & Other Stories, Restore Scalp Scrub, ok. 65 zł

Czy marka specjalizująca się w ubraniach i dodatkach może mieć dobre kosmetyki? Tak! Dowodem na to jest & Other Stories, brand który już nie raz zaskoczył nas swoimi produktami do makijażu czy właśnie do pielęgnacji. W ofercie znajdziemy również złuszczający i kojący peeling do włosów. W słoiczku znajdziemy nawilżającą keratynę roślinną i ekstrakt z hibiskusa, mieszankę olejków z kokosa, jojoba i awokado. Scrub ma też piękny zapach, a to za sprawą perfumiarza Jêrome'a Epinette, autora zapachów sygnowanych przez marki Anna Sui, Byredo, Atelier Cologne, Vilhelm Parfumerie, Dolce&Gabbana, Oribe, Ana Hickmann, czy Zara.