Dobre książki, także romanse powinny być z jednej strony prawdziwe, a z drugiej warto, aby miały w sobie nutkę szaleństwa, pozwalającą przenieść się wyobraźnią w świat miłosnej historii i dobrych romansów. Najlepsze książki o miłości cieszą się ogromną popularnością, ponieważ historie w nich poruszone, przedstawiają losy bohaterów w sposób, o jakim niejedna osoba skrycie marzy. Poniżej przedstawiamy Wam najsłynniejsze romanse, które poprzez niebanalną fabułę, opowiadają historię romansów, intryg, miłości. 

Najlepsze książki o miłości: Cecelia Ahern, “Love, Rosie”

"Love, Rosie" to książka romantyczna stworzona przez Cecelię Ahern. To historia relacji dwóch głównych bohaterów - Rosie Dunne i Alexa Stewarta. Rosie i Alex są bliskimi przyjaciółmi od dzieciństwa, ale pewnego dnia nagle zostają rozdzieleni. Alex i jego rodzina przeprowadzają się z Dublina do Bostonu. Książka przedstawia ich relację krok po kroku. Zmienia się ona nieustannie z powodu dystansu, nowych relacji i okoliczności, które wydają się zdeterminowane, aby ich rozdzielić. Powieść doczekała się, także ekranizacji o tym samym tytule. 

Najlepsze książki o miłości: “Hopeless”, Colleen Hoover

Dobry romans autorstwa Colleen Hoover, opowiada historię Sky i Deana. Siedemnastoletnia Sky spotyka Deana Holdera, który słynie ze złej reputacji. W jego obecności dziewczyna odczuwa strach i fascynację, ale jednocześnie ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Sky próbuje trzymać chłopaka na dystans, ponieważ wie, że ich bliższa relacja zwiastowałaby same kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy poznają się bliżej, Sky odkrywa, że Dean nie jest tym, za kogo go uważała, a jej życie przewraca się do góry nogami.

Najlepsze książki o miłości: "9 listopada", Colleen Hoover

"9 listopada" to książka o miłości autorstwa Colleen Hoover, w której tytułowa data zaważyła na losach głównych bohaterów - Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony dziewczyną. Mimo, że los postanawia ich rozdzielić, wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nic nie może jej pokonać. Co roku 9 listopada rozpoczynają kolejny rozdział historii – tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy zbliża się koniec powieści, Fallon odkrywa prawdę, jednak to tylko umacnia jej uczucia w stosunku do Bena. 

Najlepsze książki o miłości: “P.S. Kocham Cię”, Cecelia Ahern

"P.S. Kocham Cię" to dobry romans autorstwa Cecelii Anhern. Akcja powieści toczy się współcześnie, a główną bohaterką jest mieszkająca w Irlandii Holly Kennedy. Holly jest szczęśliwą żoną Gerry'ego i nie wyobraża sobie swojego życia inaczej, niż wygląda ono w tej chwili. Okazuje się jednak, że Gerry jest ciężko chory i umiera. Kobieta długo nie może pogodzić się z jego utratą, jednak mąż zaczyna się z nią kontaktować. Okazuje się, że wiedząc, że niedługo odejdzie, przygotował listy dla żony, które przychodziły do niej regularnie po jego śmierci. Miło to pomóc Holly wyzwolić się z otępienia i bólu oraz nauczyć na nowo cieszyć się życiem. Im więcej listów dostaje Holly, im więcej zadań powierzonych przez Gerry'ego wykonuje, tym bardziej wraca do świata. Znów otwiera się na życie, świat, marzenia, przyjaźń, a może nawet na miłość.

Najlepsze książki o miłości: "Duma i uprzedzenie", Jane Austen

Kultowa "Duma i uprzedzenie" autorstwa Jane Austen to romantyczna historia, który toczy się na angielskiej prowincji na przełomie XVIII i XIX wieku. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają kłopot, ponieważ nadeszła pora, by wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Sęk w tym, że niełatwo jest znaleźć odpowiedniego męża na prowincji. Pojawia się jednak nadzieja, ponieważ w sąsiedniej posiadłości pojawia się młody, przystojny i bogaty mężczyzna. Książka doczekała się, także ekranizacji o tym samym tytule. 

Najlepsze książki o miłości: "Wichrowe wzgórza", Emily Brontë

Akcja jednego z najsłynniejszych romansów, "Wichrowych wzgórz", autorstwa Emily Brontë, rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. Earnshaw jest właścicielem majątku Wichrowych Wzgórz i przywozi do domu bezdomnego, cygańskiego chłopca, którego znalazł na ulicach Liverpoolu. Nakazuje własnym dzieciom traktować go jak brata. Pomiędzy nim a małą Cathy rodzi się niezwykle silna więź. Z czasem młodzi przestają się liczyć ze wszystkim innym, a ich namiętność obnaża mroczną stronę ludzkiej natury. Bohaterowie powieści Brontë płacą za to najwyższą cenę, a za ich błędy musi odpokutować następne pokolenie.

Najlepsze książki o miłości: "Światło, którego nie widać", Anthony Doerr

Książka romantyczna autorstwa Anthony'ego Doerra zatytułowana "Światło, którego nie widać", opowiada historię Marie-Laure, która mieszka wraz z ojcem w Paryżu. Jako sześciolatka traci wzrok i uczy się poznawać świat przez dotyk i słuch. Pięćset kilometrów od Paryża mieszka Werner Pfennig, który jako mały chłopiec stracił rodziców. Podczas jednej z zabaw Werner znajduje zepsute radio, naprawia je i wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Od tej pory chłopak poznaje świat, słuchając radia. Kiedy hitlerowcy wkraczają do Paryża, dziewczynka i jej ojciec uciekają do małego miasteczka. Okazuję się, że Werner Pfennig trafia tam kilka lat później. Chłopak służy w elitarnym oddziale żołnierzy i podczas nalotu aliantów na Saint-Malo losy Marie-Laure i Wenera łączą się.

Najlepsze książki o miłości: "Save You", Mona Kasten

"Save You" to książka o miłości autorstwa Mony Kasten. Główna bohaterka - Ruby, marzy o tym, aby wrócić do dawnego życia, gdy w elitarnym Maxton Hall nikt jej nie znał. Nie może jednak zapomnieć o pewnym chłopaku, Jamesie, ponieważ ten robi wszystko, aby dziewczynę odzyskać. Po czasie Ruby zaczyna rozumieć, że ich relacja nigdy nie miała szans na przetrwanie, a James łamie jej serce. Bohaterka postanawia skupić się na swoich studiach w Oksfordzie, ale chłopak nie daje o sobie zapomnieć. James wie, że zachował się niewybaczalnie, teraz stara się wszystko naprawić.

Najlepsze książki o miłości: "Red, White & Royal Blue", Casey McQuiston

Nowa powieść romantyczna  autorstwa Case McQuiston. Książka przedstawia historię Alexa Claremont-Diaza, który jest synem pierwszej kobiety-prezydenta Ameryki. Po incydencie na królewskim weselu chłopak musi udawać, że przyjaźni się z angielskim księciem Henrykiem, aby nie doszło do kryzysu dyplomatycznego i medialnego, który odwróciłby uwagę od ponownych wyborów jego matki. Chociaż początkowo starali się kontrolować uczucia, w rzeczywistości rodzi się między nimi bardzo mocna więź. W końcu dają się ponieść emocjom, kiedy Henry ujawnia, że ​​jest gejem, a Alex zdaje sobie sprawę, że jest biseksualny. Muszą to pogodzić ze swoimi pozycjami na arenie światowej, starając się jednocześnie nie narażać na szwank wizerunku matki.

Najlepsze książki o miłości: "Gwiazd naszych wina", John Green

Niezwykle wzruszająca książka romantyczna autorstwa John Green. Przedstawia historią Hazel, która choruje na raka i mimo terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka poznaje Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia zupełnie zmieni bieg. Książka doczekała się, także ekranizacji o tym samym tytule. 

Najlepsze książki o miłości: "Między literami", Kate Clayborn

Dobry romans to m.in. powieść pisarki Kate Clayborn pt. "Między literami". Opowiada historię Meg Mackworth, której sławę przyniósł niespotykany talent do kaligrafii. Ma też inną umiejętność: odczytuje znaki, których inni nie widzą. Szybko domyśliła się, że związek Reida i jego narzeczonej jest skazany na porażkę, dlatego zamieściła tajne ostrzeżenie w ich programie ślubnym, myśląc, że nikt tego nie zauważy. Jednak nie wzięła pod uwagę inteligencji i spostrzegawczości Reida, który odnajduje dziewczynę rok później. Bohaterowie stają się sobie coraz bliżsi, choć próbują ignorować to, co zaczyna ich łączyć.

Najlepsze książki o miłości: "To, co najcenniejsze", Samantha Young

Samantha Young to mistrzyni miłosnych historii, która porywa pełną pasji, namiętności i napięcia powieścią pt. "To co najcenniejsze".

Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell. W tym uroczym nadmorskim miasteczku, otworzyła księgarnio-kawiarnię. Bolesna przeszłość sprawiła, że mimo wszystko, nie umiała odnaleźć się wśród innych. Okazuje się, że Emery była wielokrotnie zdradzona przez byłego partnera. Jest to niezwykła opowieść o zaufaniu i odkupieniu. Nowo poznany Jack Devlin wiedział, że Emery to miłość jego życia, gdy tylko ją zobaczył. Jednak kiedy wydawało się, że ich relacja zmierza w dobrym kierunku, los z nich zadrwił. Jack nie miał wyboru: by chronić tych, na których mu zależało, musiał trzymać się od nich z daleka, nawet jeśli to oznaczało, że złamie serce Emery. Teraz Jack chce za wszelką cenę odkupić swoje błędy. 

Najlepsze książki o miłości: "W poświacie księżyca", Samantha Young

Kolejna niezwykła książka romantyczna autorstwa Samanthy Young, przedstawiająca historię Logana, który spędził dwa lata w więzieniu, płacąc za błąd popełniony w przeszłości. W końcu jest gotów zacząć nowe życie - ma wspaniałe mieszkanie, dobrą pracę i wiele kobiet, które pozwalają mu zapomnieć o przykrych wspomnieniach. Jednak tylko jedna zawładnęła jego uczuciami - sąsiadka Grace, która przeprowadziła się do Edynburga, uciekając od swojej toksycznej rodziny. Początkowo Grace nie chce mieć z Loganem nic wspólnego, ale niespodziewanie łamacz serc okazuje się mężczyzną, którego szukała. Gdy Grace zaczyna poddawać się urokowi przystojnego sąsiada, jej mroczna przeszłość wychodzi na jaw i zagraża wszystkiemu, co udało im się wspólnie zbudować. 

Najlepsze książki o miłości: "Spragnieni, by kochać", Anna Szafrańska

"Spragnieni, by kochać" to fantastyczny romans Anny Szafrańskiej, która opowiada historię Eweliny i Eryka. On – impulsywny, z sercem na dłoni, dla niej – gotowy na wszystko. Ona – tajemnicza, wycofana i niedostępna niczym Królowa Śniegu. Od pierwszej chwili Eryk wiedział, że Ewelina to miłość jego życia. Zrobi, co tylko w jego mocy, by skruszyć mur, za którym się chowa. Jednak dziewczyna, która pod maską chłodu kryje gorące uczucia, nie wierzy, że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia. Uważa, że ma zbyt wiele na sumieniu, aby ktokolwiek mógł ją pokochać.