Najlepsze filmy kryminalne znajdziesz oczywiście na Netflix. I to nie tylko wyprodukowane przez amerykańską platformę streamingową, ale również klasyki kina, które zachwycają do dziś i trzymają w napięciu do ostatniej minuty. Dobre filmy kryminalne to m.in. produkcje w reżyserii Davida Finchera, Guya Ritchie'go, czy Davida O. Russella. Co znalazło się na naszej liście? Sprawdźcie filmy kryminalne dostępne na Netflix. 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Siedem" (1995), reż. David Fincher

Odchodzący na emeryturę stary policyjny wyga William Somerset ma przekazać swoje obowiązki młodemu detektywowi Davidovi Millsowi. Różni ich wszystko: spokój, rozsądek, zmęczenie życiem i zawodem Somerseta kontrastuje z energią, porywczością i młodzieńczym optymizmem Millsa. Współpraca nie układa się więc najlepiej, ale niestety jest konieczna. Miastem wstrząsa seria okrutnych zabójstw. Pierwsza ofiara to otyły mężczyzna, który zmarł z przejedzenia. Następnego dnia ginie znany z chciwości prawnik. Wygląda na to, że morderca wybiera sobie na ofiary ludzi, którzy popełnili jeden z siedmiu grzechów głównych i w wyrafinowany, perfekcyjnie przygotowany sposób przeprowadza ich egzekucję. 

występują: Morgan Freeman, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey, 

Najlepsze filmy 2019. Co warto obejrzeć? >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Sherlock Holmes" (2009), reż. Guy Ritchie

Pierwsza z trzech części!

Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel dr Watson zostają poddani kolejnej próbie. Tym razem sławny detektyw, wykorzystując swoje nieprzeciętne umiejętności oraz legendarny intelekt, stanie do walki, podczas której zdemaskuje śmiertelny spisek mogący zniszczyć kraj

występują: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, 

15 filmów fabularnych na faktach, które trzeba obejrzeć >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Sprawa honoru" (1999), reż. Simon West

W koszarach fortu MacCallum zamordowano kapitan Elisabeth Campbell, córkę dowodzącego garnizonem generała Campbella. Oficer śledczy Paul Brenner otrzymuje rozkaz znalezienia sprawcy w 36 godzin. Asystuje mu Sarah Sunhill, dawna sympatia, co tylko pozornie ułatwia sprawę. Śledztwo nie jest łatwe: Brenner natyka się na zmowę milczenia - w tej sytuacji zabójcą może być każdy, od generała po bezpośredniego przełożonego zamordowanej, pułkownika Moore'a, a nawet bliskiego przyjaciela Bennera, pułkownika Kenta.

występują: John Travolta, Madeleine Stowe, James Cromwell, James Woods, Timothy Hutton, Clarence Williams III, Leslie Stefanson, 

Dobre filmy 2020. Co trzeba zobaczyć?

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Zodiac" (2007), reż. David Fincher

Lata 70. Seryjny zabójca terroryzuje okolice zatoki San Francisco. Pewnego dnia San Francisco Police Department otrzymuje listy od "Zodiaka", w których przyznaje się on do popełnienia 37 zabójstw. Podobne wiadomości otrzymuje redakcja dziennika "San Francisco Chronicle" oraz adwokat Melvin Belli. Nie są to jednak zwykłe listy - ich autor zwodzi policję i media wymyślnymi szyframi i łamigłówkami. Poszukiwaniami mordercy zajmują się funkcjonariusze śledczy z czterech okręgów sądowych oraz dociekliwy pracownik lokalnej gazety. Wkrótce sprawa ta staje się ich wspólną obsesją. 

występują: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards, Robert Downey Jr., Brian Cox, Chloë Sevigny

Filmy o gotowaniu. Nasz top 20. "Julie & Julia", "Szef", "Ugotowany", "Czekolada" i nie tylko! >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "American Hustle" (2013), reż, David O. Russell

 To historia błyskotliwego oszusta Irvinga Rosenfelda, który wraz z partnerką i kochanką, Brytyjką Sydney Prosser zostaje zmuszony do pracy dla niezrównoważonego agenta FBI Richiego DiMaso. Mężczyzna wciąga parę w równie niebezpieczny, co pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii. 

występują: Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams, Jeremy Renner, Jennifer Lawrence, Louis C.K.

Wyciskacze łez. Wzruszające filmy o miłości - nasz TOP 20 >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Contratiempo" (2016), reż. Oriol Paulo

Po przebudzeniu się w pokoju hotelowym obok martwej kochanki młody biznesmen zatrudnia wybitną adwokat, aby ustalić, do czego tak naprawdę doszło.

występują: Mario Casas, Ana Wagener, José Coronado, Bárbara Lennie, Francesc Orella, 

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Podejrzani" (1995), reż. Bryan Singer

Gdy w tajemniczej eksplozji na statku zakotwiczonym w porcie Los Angeles ginie 27 osób, policja przesłuchuje jednego z dwóch ocalałych przy życiu świadków tragedii, drobnego kryminalistę Verbala Kinta. Kint stara się przekonać wszystkich, że odpowiedzialność za eksplozję ponosi mityczny król przestępczego półświatka, Keyser Soze, którego istnienie od dawna poddawane jest w wątpliwość.

występują: Kevin Spacey, Gabriel Byrne, Pete Postlethwaite, Kevin Pollak, Chazz Palminteri, Stephen Baldwin

Fajne filmy na wieczór >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Zagubiona autostrada" (1997), reż. David Lynch

Saksofonista Fred Madison znajduje na schodach swej luksusowej rezydencji tajemniczą kasetę video, na której ktoś zarejestrował okrutną zbrodnię popełnioną w sypialni jego domu. Zakrwawioną ofiarą okazuje się być żona Freda, Renee, zabójcą - on sam. Wezwana policja aresztuje muzyka, by po kilku dniach odkryć, że w celi - zamiast żonobójcy - więziony jest nieznany młody mężczyzna...

występują: Bill Pullman, Patricia Arquette, Balthazar Getty, Robert Blake, Robert Loggia, Natasha Gregson Wagner

Filmy i seriale dokumentalne na Netflix, które warto obejrzeć teraz. Tytuły związane z dyskryminacją rasową i głośnymi wydarzeniami, które zszokowały świat >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Pokot" (2017), reż. Agnieszka Holland/Kasia Adamik

Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja - polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

występują: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny, Miroslav Krobot, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, 

Najlepsze filmy sportowe i o sportowcach. Które warto obejrzeć? 23 tytuły o najsłynniejszych zawodnikach i najpopularniejszych dyscyplinach sportu >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Ziarno prawdy" (2015), reż. Borys Lankosz

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

występują: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Arkadiusz Jakubik

Najlepsze seriale sensacyjne online. Co warto obejrzeć? Wybraliśmy wciągające produkcje na Netflix, HBO GO i Player.pl >>

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Miasto złodziei" (2015), reż. Ben Affleck

Doug MacRay jest niereformowalnym kryminalistą i przywódcą szajki bezwzględnych złodziei okradających banki, których nikt nigdy nie złapał jeszcze na gorącym uczynku. Nie zdarza mu się również wchodzić w zażyłe relacje z ludźmi, co sprawia, że nie obawia się utraty bliskich mu osób. Sytuacja zmienia się, kiedy podczas jednego z napadów zakładniczką zostaje dyrektor banku, Claire Keesey, którą przestępcy puszczają wolno. Kobieta żyje w ciągłym strachu, wiedząc, że złodzieje znają jej adres i nazwisko. Oczarowana jednak skromnym mężczyzną o imieniu Doug szybko zapomina o swoim strachu, nie wiedząc jednocześnie, że to ten sam człowiek, który zaledwie kilka dni temu przetrzymywał ją jako zakładniczkę. 

występują: Ben Affleck, Rebecca Hall, Jon Hamm, Jeremy Renner, Blake Lively, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" (2018), reż. Spike Lee

Lata 70. Ron Stallworth  jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltracje Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Flipem Zimmermanem tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.

występują: John David Washington, Adam Driver, Laura Harrier, Topher Grace, Jasper Pääkkönen, Ryan Eggold

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "The Highwaymen" (2019), reż. John Lee Hancock

To oparta na faktach opowieść o legendarnych detektywach, którzy dopadli Bonnie i Clyde’a. Gdy okazuje się, że funkcjonariusze FBI dysponujący najnowszą technologią kryminalistyczną nie są w stanie schwytać tej sławnej pary złodziei i morderców, do akcji wkracza dwóch byłych strażników Teksasu (Kevin Costner i Woody Harrelson), którzy może są dość staroświeccy w swoich metodach, ale nigdy nie zawodzą.

występują: Kevin Costner, Woody Harrelson, Kathy Bates, John Carroll Lynch, Thomas Mann, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Good time" (2017), reż. Benny Safdie / Josh Safdie

Po nieudanym skoku na bank, Connie stara się zdobyć pieniądze potrzebne do wpłacenia kaucji za aresztowanego brata.

występują: Robert Pattinson, Benny Safdie, Buddy Duress, Taliah Webster, Jennifer Jason Leigh, Barkhad Abdi, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "I don't feel at home in this world anymore" (2017), reż. Macon Blair

Ruth trawi kryzys egzystencjalny. Włamanie do jej domu sprawia, że kobieta odnajduje utracony sens życia i postanawia dopaść złodziei. W tej misji towarzyszy jej odrażający sąsiad Tony, który wprost uwielbia sztuki walki. Konieczność konfrontacji ze zdegenerowanymi przestępcami sprawia, że ta para wypływa na naprawdę niebezpieczne wody.

występują: Melanie Lynskey, Elijah Wood, David Yow, Jane Levy, Devon Graye, Christine Woods, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Ostatni skok w historii USA" (2020), reż. Olivier Megaton

Rząd amerykański chce ostatecznie rozprawić się z terrorystami i kryminalistami. W tym celu planuje wyemitować specjalny sygnał, który uniemożliwi ludziom popełnianie przestępstw. Graham Bricke, zawodowy złodziej, który wciąż czeka na swoją szansę, łączy siły z synem słynnego gangstera, Kevinem Cashem, i działającą w podziemiu hakerką Shelby Dupree (Anna Brewster). Czy tej trójce uda się dokonać skoku stulecia i popełnić ostatnie przestępstwo w historii USA?

występują: Édgar Ramírez, Michael Pitt, Anna Brewster, Sharlto Copley, Sean Cameron Michael

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Jestem mordercą" (2016), reż. Maciej Pieprzyca

Nazwano go "Wampirem z Zagłębia". Przypisuje mu się zamordowanie na Śląsku, w latach 1964-1970, czternastu kobiet i usiłowanie zabójstwa kolejnych siedmiu. Jednak wątpliwości co do tego, czy to on był sprawcą tych potwornych zbrodni, istnieją do dzisiaj. Bohaterem filmu jest milicyjny śledczy, "rozgrywany" przez przełożonych, którym z powodów politycznych zależy na szybkim osądzeniu i skazaniu domniemanego przestępcy.

występują: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Karolina Staniec, Piotr Adamczyk

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Incepcja" (2010), reż. Christopher Nolan

Dom Cobb jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.

występują: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Zaginiona dziewczyna" (2014), reż. David Fincher

W dniu piątej rocznicy ślubu Nick Dunne zawiadamia, że jego piękna żona Amy zaginęła. Pod presją policji i stale rosnącego zainteresowania mediów ukazywany przez Nicka obraz błogiej jedności i beztroskiej rodziny zaczyna pękać. Wkrótce jego kłamstwa, matactwa i dziwne zachowanie powodują, że każdy zadaje sobie to samo mroczne pytanie: czy Nick Dunne zabił swoją żonę?

występują: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry, Carrie Coon, Kim Dickens, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Lęk pierwotny" (1996), reż. Gregory Hoblit

Cyniczny i arogancki adwokat Martin Vail bardziej szuka rozgłosu niż sprawiedliwości. Kiedy więc policja, po brutalnym pościgu, aresztuje 19-letniego Aarona Stamplera, podejrzanego o zamordowanie biskupa Chicago, Vail podejmuje się jego obrony bez honorarium. Wina chłopca wydaje się ewidentna lecz, wbrew wszelkim okolicznościom, adwokat podejmuje bezpardonową walkę z prokuraturą. Gdy zawodzą adwokackie chwyty, Vail ujawnia, że nieśmiały, pełen kompleksów Aaron był wykorzystywany seksualnie przez zamordowanego, co doprowadziło do głębokich zaburzeń w jego osobowości. Czy sąd uzna tę argumentację?

występują: Richard Gere, Laura Linney, Edward Norton, Alfre Woodard, Frances McDormand, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Dzień patriotów" (2016), reż. Peter Berg

Kwiecień 2013 roku. Podczas słynnego Maratonu Bostońskiego dochodzi do tragicznego zamachu terrorystycznego. W tłumie kibiców eksplodują dwie bomby, są zabici i ranni. Sprawcom udaje się zbiec i jest więcej niż pewne, że wkrótce zaatakują ponownie. Służby specjalne i policja mobilizują wszystkie siły, przeczesują każdą ulicę, by dopaść terrorystów. Sierżant policji Tommy Saunders prowadzi śledztwo z pomocą ocalonych, świadków i setek mundurowych.

występują: Mark Wahlberg, Kevin Bacon, John Goodman, J.K. Simmons, Michelle Monaghan, Alex Wolff

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Donnie Brasco" (1997), reż. Mike Newell

Agent FBI Joseph D. Pistone, otrzymuje zadanie infiltracji mafijnej rodziny Lefty'ego Ruggiero. Podając się za młodego pasera biżuterii Donniego Brasco, Pistone zaskarbia sobie przyjaźń i zaufanie gangstera. Wkrótce okazuje się, że bardzo trudno jest pogodzić oddanemu swej pracy Pistonowi życie zawodowe i prywatne. Młody agent przeżywa wewnętrzne rozterki, jako że z biegiem czasu zaczyna coraz bardziej podziwiać i szanować Ruggiero, człowieka, którego ma wydać...

występują: Al Pacino, Johnny Depp, Michael Madsen, Bruno Kirby, Anne Heche, 

Najlepsze filmy kryminalne na Netflix: "Powstrzymać mrok" (2018), reż. Jeremy Saulnier

Zaginął synek Medory Slone, młodej kobiety żyjącej w małej indiańskiej wiosce na Alasce. Zdesperowana prosi o pomoc Russella Core (Jeffrey Wright), starego naukowca znanego z napisania książki o życiu wilków. Jest przekonana, że za zaginięciem stoi wataha drapieżników. Mężczyzna zastaje na miejscu społeczność mocno zaangażowaną w tradycyjne wierzenia, kobietę zachowującą się w dwuznaczny sposób oraz tajemnicę, której rozwiązanie może doprowadzić do katastrofy. Tymczasem z wojny wraca właśnie ojciec chłopca, Vernon Slone.

występują: Jeffrey Wright, Alexander Skarsgård, James Badge Dale, Riley Keough