To nie przypadek, że najpiękniejsze imiona dla dziewczynki znajdziemy w największych kinowych produkcjach i w literackich bestsellerach. Twórcom zależy na tym, żeby widzowie i czytelnicy dobrze zapamiętali wykreowane przez nich postaci, więc nadają im wyjątkowe imiona. Na mocy zmian z 1 marca 2015 roku każde dziecko z polskim obywatelstwem może nosić dowolne imię obcojęzyczne, więc w tej kwestii nie ma prawie żadnych ograniczeń. 

Najładniejsze imiona dla dziewczynki z filmów

Imiona z filmów na długo zapadają w pamięć. Poniżej przedstawiamy listę najpiękniejszych propozycji dla dziewczynki.

Arya - postać z serialu "Gra o tron". Arya jest kobietą towarzyską i lubianą. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i z każdym znajdzie wspólny język. Ponad wszystko ceni sobie wartości rodzinne i ciepło domowego ogniska.

Bella - postać z bajki "Piękna i bestia". Bella to kobieta o wrażliwej, romantycznej naturze. Lubi kontakt z ludźmi i dobrze odnajduje się w towarzystwie. Kiedy tylko może opuszcza miasto, by móc cieszyć się pięknem dzikiej przyrody. 

Elsa - postać z animacji "Kraina lodu". Elsa jest osobą logiczną, która w życiu kieruje się dogłębną analizą sytuacji, nie przeczuciem. Jest obdarzona zdolnościami dyplomatycznymi. Zdarzają jej się gorsze dni, wtedy bywa apodyktyczna i kapryśna.

Fiona - postać z animacji "Shrek". Fionę cechuje duża wrażliwość. Los innych osób nie jest jej obojętny, a gdy tylko może, chętnie służy pomocą. Gdy ktoś ją skrzywdzi, nie pozostaje dłużna.

Leia - postać z filmu "Gwiezdne wojny". Leia jest pewna swojego zdania i uparcie broni własnego punktu widzenia. Chęć rozwoju i samodoskonalenia to naturalna cecha jej osobowości. Jest obdarzona silną intuicją, która nigdy ją nie zawodzi.

Mia - postać serii filmów "Szybcy i wściekli". Mia jest przebojowa i wesoła. To kobieta samodzielna i uparta. Zawsze osiąga obrany cel. Ma osobowość lidera i chętnie kieruje innymi osobami. 

Nina - postać z filmu "Czarny łabędź". Nina jest kobietą skrytą, która rzadko uzewnętrznia swoje uczucia. W towarzystwie uchodzi za osobę tajemniczą, a mimo to łatwo zjednuje sobie ludzi. Jej skrytość często uznawana jest za przejaw obojętności, ale to nieprawda - Nina jest bardzo uczuciowa. 

Tiana - postać z animacji "Księżniczka i żaba". To osoba sprytna i przebiegła. Zna się na ludziach, dzięki czemu łatwo sprawuje nad nimi kontrolę. Nie brakuje jej ambicji, więc w życiu zawodowym łatwo odnosi sukces.

Najładniejsze imiona dla dziewczynki z książek

Imiona z książek, zwłaszcza z dzieł z okresu romantyzmu, uchodzą za najpiękniejsze. Jeżeli szukasz idealnego imienia literackiego dla swojej małej księżniczki, poniższa lista będzie dla ciebie ciekawą inspiracją.   

Bianca - postać z książki "Poskromienie złośnicy". Uśmiech nigdy nie schodzi jej z twarzy. Uwielbia się bawić, jest spontaniczna i bardzo towarzyska.

Diana - postać z książki "Wszystko dobre, co się dobrze kończy". Diana to kobieta do bólu praktyczna, ale przy tym nie brak jej przebojowości. Często jednak daje ponieść się emocjom, co zwykle nie wychodzi jej na dobre.

Frannie - postać z książki "Bastion". Frannie nie szuka poklasku i nie dąży do sławy. To typ "szarej myszki", która woli nie wychylać się z tłumu. Gdy trzeba, potrafi być energiczna i stanowcza.

Izabela - postać z książki "Lalka". Izabela jest kobietą ceniącą sobie sumienność i dokładność. W każdej sytuacji zachowuje spokój i opanowanie, dzięki czemu radzi sobie nawet z najtrudniejszymi problemami.

Julia - postać z książki "Romeo i Julia". Julia wykazuje niespotykaną odporność na stres. Jest silna i twarda, ale uważa się za nieomylną, co nie jest dobrze postrzegane przez jej otoczenie.

Ligia - postać z książki "Quo vadis". Ligia nie jest typem materialistki, ale zarabianie pieniędzy przychodzi jej z niebywałą łatwością. Zazwyczaj jest skoncentrowana wyłącznie na swoich potrzebach.

Rosaline - postać z książki "Stracone zachody miłości". Rosaline jest kobietą pewną siebie i niezależną od innych osób. Często daje ponieść się emocjom, więc jej otoczenie postrzega ją jako "nerwusa".

Telimena - postać z książki "Pan Tadeusz". Telimena jest kobietą wytworną. Przez życie kroczy z uniesioną głową, przez co uchodzi za kobietę arogancką.