Depesza od Justyny z @theodderside:

Czym jest Tulum? Wszystkim, czego potrzebujesz. To karaibska plaża, o jakiej marzysz, a oprócz niej nieprawdopodobna ilość doskonałych restauracji, barów, sklepów.

Sercem tego miasta jest ulica Quintana Roo, biegnąca równolegle do plaży. Tu życie zaczyna się dopiero po 18... Przygotuj się, że to miejsce wręcz zmusi cię do relaksu, na wszystko będziesz czekać "5 mexican minutes" i właśnie o to chodzi!

Od strony plaży sąsiadują ze sobą hotele, a w każdym z nich restauracja z widokiem na morze. Co naprawdę fajne - możesz codziennie korzystać z uroków każdego z nich. Tu nie obowiązuje zasada "tylko dla gosci hotelowych".  Tym sposobem możesz jednego dnia bujać się w hamaku przy głośnej muzyce w Hotelito Azul, innym razem spędzić dzień na bardzo intymnej plaży w Casa Malca. Kiedyś był tu dom Pablo Escobara a na pewno kojarzycie stąd zdjęcia Leny Perminovej, czy Mai Stepper.

Najpiękniejsze hotele jesli chodzi o "styl" Tulum to z pewnoscią Be Tulum, Nomade, Azulik i La Valise - dwa dni temu wymeldowała się stąd Janni Deler z Jonem Olsonem.

A co z wieczorem? 

No cóż, poziom tutejszych restauracji, jesli chodzi o jedzenie, ale również o energię, atmosferę nie odbiega niczym od tych w Buenos Aires czy Nowym Jorku! Na steka i drinki wybierz się do Casa Banana, a na tacosy, guacamole i najlepsze ceviche - koniecznie do Cenzotle!

Śniadanie to tutaj bardzo poważna kwestia - znajdziesz tu wszystkie możliwości. Tulum jest pod tym względem bardzo na czasie - tosty z awokado, owsianka na mleku kokosowym, pancake'i bananowe bez glutenu, owocowe bowle - RAJ.

Każde miejsce, które tu odwiedzisz jest urządzone z wielkim wyczuciem, z naturalnych materiałów. Design Tulum tu meksykańskie rzemiosło, które sprawdzi się we wnętrzach na całym świecie. Lampy uplecione z drewna lub tkanin, etniczne koce i dywany - wszystko chciałoby się spakować do walizki.  Tulum nie jest jednak całkowicie przyjazne dzieciom, ale jeśli zrobisz dobry research - odnajdziecie się tu wszyscy znakomicie.

Zdjęcia zrobione specjalnie dla ELLE.pl znajdziecie w galerii. 

Dzięki:

@theodderside

@justynaanna

@kuba_przygonski