Waga to znak powietrzny reprezentowany przez wyrównaną szalę. Ten symbol odzwierciedla jej obsesyjne dążenie do harmonii. Dziecko planety Wenus lubi otaczać się miłością, sztuką i pięknymi przedmiotami. Sprawi, że złota jesień stanie się dla nas wspaniałym czasem na zmiany. 

Równonoc jesienna: czas na sezon Wagi

Początek sezonu Wagi zbiega się z równonocą jesienną, co czyni go potężnym punktem zwrotnym. To również półmetek roku astrologicznego, połowa podróży Słońca przez zodiak. Teraz zmierzamy do nowego rozdziału. Pora zastanowić się, jak osiągnąć życiową harmonię tam, gdzie wdarł się chaos. Waga nosi w sobie energię do tworzenia i wprowadzania zmian. Te zmiany dokonują się również w naturze. Pierwsze dni sezonu Wagi pomogą nam dostroić się do rytmów Matki Ziemi, aby po lecie ukoić swoje wnętrza.

W równonoc jesienną 23 września 2023 Waga obejmie panowanie w kosmosie.

Czas równonocy był czczony przez naszych przodków. Już w starożytności wierzono, że przynosi zmiany i nowe wydarzenia. Słowianie uważali, że przesilenie jesienne otwiera bramę do zaświatów. Miało umożliwiać kontakt z duszami, które opuściły życie na Ziemi. Nie bez powodu właśnie wtedy rozpoczynały się wiece i Dziady przy ogniskach. Tak, jak Waga, równonoc symbolizuje harmonię między ziemią a niebem. 

Mrok zaćmień i szala sprawiedliwości

Wszyscy na własnej skórze odczujemy punkt zwrotny, jakim będzie sezon Wagi. Zmiany wiszą w powietrzu. W październiku nastąpi zaćmienie Słońca w nowiu w Wadze. Stanie się ono portalem nowych początków. Przed zaćmieniem i tuż po nim doświadczymy transformujących wydarzeń. Zjawisko to może zmienić kierunek, w którym kroczymy przez życie. Coś dla nas zakończy lub na coś nas otworzy. To, o czym od dawna marzymy, wreszcie nabierze kształtu w rzeczywistości.

zennie/Getty Images

Waga symbolizuje szalę, na której stawia się odważniki. Czy relacje, które aktualnie tworzymy, pomagają nam stworzyć życiową równowagę? A może przeciągają naszą szalę w dół? Słońce w znaku Wagi pomoże nam zrozumieć, na czym polega równość w dawaniu i otrzymywaniu. Skupi się na partnerstwach oraz pracy, jaką wykonujemy na co dzień. Nie pozwoli nam marnować energii na coś, co nie ma sensu na dłuższą metę. Waga pragnie, żeby życie każdej jednostki toczyło się na sprawiedliwych zasadach. Reprezentuje współpracę i partnerstwo. Oznajmia, że każda napotkana osoba może być dla nas nauczycielem. Drugi człowiek dociera do naszych głębszych warstw, pomagając nam zrozumieć prawdziwy cel duszy.