"Rośnie świadomość konsumentów związana ze środowiskiem, a wraz z nią odpowiedzialność właścicieli gastronomii. Przybywa miejsc, które skróciły kartę dań, już dawno wycofały plastikowe rurki i ograniczyły zużycie jednorazowych serwetek. Czas na krok w kierunku myślenia o tym, jak możemy maksymalnie wykorzystać produkty do tworzenia ulubionych drinków. Aplikacja uczy, jak w pełni wykorzystywać składniki, zarządzać lodem, a także segregować odpady" - mówi Kamila Czaban, S&R and Marketing Projects Manager.

The Bar World of Tomorrow uwzględnia wiele aspektów: od użycia świeżych składników, przez odpowiedzialne serwowanie alkoholu, po świadome zarządzanie odpadami.

Wszystko według idei 5R: Rethink, Reduce, Reuse, Recycle, Respect.

Narzędzie osadzone na platformie EdApp oferuje znacznie więcej niż standardowe szkolenia – to barwne, interaktywne instruktaże, które zainspirują każdego użytkownika. Skąd ta pewność? Same również przetestowałyśmy aplikację! A to zdjęcia na dowód tego, że poszło nam całkiem nieźle: 

Koktajle były wybitnie pyszne, więc nie możemy nie podzielić się z Wami przepisem na przynajmniej jeden z nich: 

No Waste Sour

Składniki: 

  • 40 ml Absolut V 
  • 60 ml kordiału limonkowo-miodowego

Sposób przygotowania: 

Shaker! 

Składniki na kordiał limonkowo-miodowy: 

  • 200 ml soku z limonki, który został po zmianie
  • 200 ml wody 
  • 100 g cukru 
  • 200 g miodu
  • 10 g kwasu jabłkowego 

Sposób przygotowania: 

Składniki umieść w blenderze. Blenduj na wysokich obrotach do momentu aż cały cukier się rozpuści. Gotową mieszankę wlej do worka, dodaj 4 łupiny, które zostały po wyciśnięciu soku z limonki. Worek zamykaj próżniowo i gotuj w Sous Vide w 60°C przez godzinę. 

Inicjatywa Bar World of Tomorrow jest wynikiem współpracy pomiędzy Grupą Pernod Ricard, a bezpłatną platformą edukacyjną EdApp - EducateAll, sponsorowaną przez Instytut Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Szkoleń i Badań (UNITAR).

Za stronę merytoryczną kilkunastu dostępnych w aplikacji kursów, odpowiadają: Pernod Ricard, Sustainable Restaurant Association oraz ekologiczny duet barmański Kelsey Ramage i Iain Griffiths, znany pod pseudonimem Trash Collective.