Kolekcja H&M Studio na sezon jesień-zima 2022

Już nie tylko Elon Musk. Podróż na Marsa planuje także H&M, proponując w kolekcji na ten sezon neonowe sylwetki w klimacie futurystycznym. Akcenty space age przeplatają się w niej z minimalizmem i stylem glamour. Charakterystyczne dla mody przyszłości fasony, które przeczą prawom grawitacji, są utrzymane w odcieniach fuksji, granatu oraz kanarkowego żółtego. Nie brakuje też cekinów i mieniących się tkanin. Marka czerpała inspiracje z kosmosu i postępu technologicznego, tworząc kolekcję nie z tej ziemi. 

„W przypadku sezonu jesień-zima 2022 design team patrzył w przyszłość. Zanurzeni w niesamowitych postępach technologicznych, jakie ludzkość dokonuje w kosmosie, zbadaliśmy świeże, minimalistyczne sylwetki i odważne kolory, aby zaproponować bardzo futurystyczny, ale jednocześnie nadający się do noszenia, styl glamour” - skomentował Ann-Sofie Johansson, creative advisor  w H&M.

Kolekcja H&M Studio na sezon jesień-zima 2022 / Mat. prasowe

H&M wie, jak balansować na granicy rzeczywistości i fantazji. Na dzień marka oferuje puchową kurtę, dwurzędową marynarkę, oversizowy polar i trzyczęściowy garnitur. A na wieczór? W kolekcji na sezon jesień-zima 2022 do wyboru mamy asymetryczne sukienki, bluzki z falbanami, błyszczące spódnice mini czy komplet składający się z metalicznej koszuli i spodni. Wzrok przykuwają także wzory: nasłoneczniony kwiat oraz ślady opon na marsjańskiej ziemi.

„Kierując się optymizmem mody Space Age, design team zadał sobie pytanie: co zabralibyśmy w podróż w kosmos? Łącząc to, co praktyczne z szałowym, stworzyliśmy odważne i przyciągające wzrok elementy, które można stylizować na nieskończenie wiele ekscytujących sposobów” - wyjaśniła Linda Wikell, concept designer w H&M Studio.

H&M nie pominął też dodatków, które ożywią każdą stylizację. W podróż na Marsa marka proponuje zabrać ze sobą torebkę z ortalionu, kosmiczne okulary przeciwsłoneczne, kryształową kolię, a także połyskujące botki i kozaki za kolano. 

Kolekcja H&M Studio na sezon jesień-zima 2022 / Mat. prasowe

Moda przyszłości to w ujęciu H&M także równoważony rozwój, dlatego wszystkie elementy z nowej kolekcji zostały wykonane z materiałów pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób, bez szkody dla środowiska. Także akcesoria - biżuteria powstała z mosiądzu pochodzącego z recyklingu.

Kolekcja H&M Studio na sezon jesień-zima 2022 / Mat. prasowe

H&M Studio to nowoczesna i wizjonerska propozycja H&M. W tym sezonie projektanci marki wykazali się nieograniczoną kreatywnością i pokazali, że myślą progresywnie.

Kolekcja pojawi się w sprzedaży w wybranych sklepach stacjonarnych oraz online 13 października.