"Mean girls": powstanie nowa część filmu

W 2007 roku słynna komedia doczekała się nowej wersji - konkretnie musicalu, który wystawiano w waszyngtońskim "National Theater" oraz deskach nowojorskiego teatru. Scenarzystką tej wersji "Wrednych dziewczyn" została Tina Fey, która pracowała przy oryginale filmu, a główne role przypadły wówczas Taylor Louderman (jako Regina George), Ashley Park (Gretchen Weiners) oraz Kate Rockwell (Karen Smith). O czym mówi? "Wredne dziewczyny" to historia licealistki Cady Heron (Lindsay Lohan), która była wychowana w afrykańskiej dżungli przez rodziców antropologów i właśnie przeprowadza się z rodziną do Illinois. Tam trafia do szkoły, gdzie wszystko wygląda zupełnie inaczej i poznaje grupę popularnych dziewczyn, które "rządzą" w tym miejscu. 

Jest rozdarta między dwoma światami: popularnością i przyjaźnią z niezbyt miłą Reginą George (Rachel McAdams) oraz jej koleżankami a byciem wzorową uczennicą. Na dodatek między nią i byłym chłopakiem jednej z "wrednych dziewczyn" rodzi się uczucie.

"Wredne dziewczyny" mają wrócić na ekrany kin już niedługo i być oparte na musicalowej wersji filmu. Tina Fey ponownie będzie odpowiedzialna za scenariusz, bardzo możliwe, że Nell Benjamin i Jeff Richmond (muzyka, teksty) również zostaną zaangażowani do pracy przy "Mean Girls 2". "Jestem bardzo podekscytowany, że mogę wprowadzić Mean Girls z powrotem na duży ekran. Ogromnie satysfakcjonujące było obserwowanie, ile film i musical dały widzom. Spędziłem szesnaście lat z tymi postaciami. Są moim Wszechświatem Marvela i bardzo je kocham" przyznaje Fey. Adaptacją zajmie się Paramount. Remake ma podążać śladami Cady, która dołączyła do "the Plastics" oraz jej nowej przyjaciółki Janis. Póki co nie wiadomo jednak jakiej obsady aktorskiej możemy się spodziewać, ale Lohan wyraziła duże zainteresowanie wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Filmy romantyczne na Netfliksie>>

Wyprodukowany w 2004 roku kanadysko-amerykańska komedia to do dziś jeden z ukochanych filmów nastolatek (także tych już dorosłych), który stanowi popkulturowe odniesienie dla innych produkcji kinowych, mody czy muzyki. Świąteczną scenę z "Mean Girls" przypomniała w swoim teledysku nie tak dawno "Thank U Next" Ariana Grande

Powstanie animowany "Wiedźmin"? Netflix pracuje nad alternatywną wersją serialu>>