"Mulan" to kolejny hit lansowany przez "Disney". Po sukcesie "Pięknej i bestii" firma inwestuje w kolejne produkcje live-action na podstawie swoich legendarnych animacji. Jeszcze w tym miesiącu do kin wejdzie nowa wersja "Króla Lwa" z Beyoncé i Donaldem Gloverem. To niejedyny tytuł, który lansuje amerykańska korporacja. Od kilku miesięcy wiemy, że trwają właśnie prace nad "Mulan". W główną rolę wcieliła się chińska aktorka Liu Yifei. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun! Przypomnijmy, animacja z 1998 roku zdobyła nominacje do Złotych Globów, Oscarów, czy statuetek Grammy oraz zarobiła ponad 300 milionów $. Historię oparto na starożytnej legendzie o Hua Mulan - dziewczyny, która udając mężczyznę służyła w wojsku. W literaturze chińskiej ten przykład odnosi się do "nabożności synowskiej", czyli jednej z najważniejszych cnót w konfucjanizmie.

Harry Styles zagra księcia w nowym filmie Disneya? >>

"Mulan": obsada

Jak już wspomnieliśmy, Mulan zagra 30-letnia Liu Yifei. Podobno Chinka okazała się najlepsza spośród 1000 kandydatek. Na planie partnerować jej będą: Donnie Yen ("Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", "xXx: Reaktywacja", "Hero"), Jason Scott Lee ("Smok: historia Bruce'a Lee", "Księga dżungli"), Gong Li ("Wyznania gejszy", "Cesarzowa", "Zawieście czerwone latarnie") oraz Jet Li ("Hero", "Niezniszczalni", "Pocałunek smoka").

Za reżyserię "Mulan" odpowiedzialny jest Niki Caro ("Ania, nie Anna", "Jeździec wielorybów", "Azyl", "Daleka północ"), a na plan filmowy wybrano Chiny i Nową Zelandię.

"Spirit" to nowa piosenka Beyoncé z filmu "Król Lew". Zobaczcie zachwycające kostiumy! >>

"Mulan": fabuła

Disneyowska Mulan powinna wyjść za mąż i zostać przykładną gospodynią. Dziewczyna zamiast tego ucieka z domu i zgłasza się do wojska, zamiast schorowanego ojca. Duchy przodków rodziny, chcąc ratować jej honor, przydzielają Mulan opiekuna - Wielkiego Kamiennego Smoka. Niestety,  w wyniku nieszczęśliwego wypadku pomnik zostaje zniszczony przez Mushu - miniaturowego smoka, byłego strażnika rodziny. Wyrusza on na pomoc Mulan. Podczas ataku Hunów, dziewczyna w brawurowym akcie odwagi ratuje wszystkich żołnierzy, włącznie z ich przywódcą, kapitanem Shangiem. W czasie walki z wodzem wroga Mulan zostaje ranna, a badający ją lekarz odkrywa prawdę o jej płci...

"Mulan": data premiery

Wiemy również, kiedy film trafi do kin. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość - premiera "Mulan" zaplanowana jest dopiero na 2020 rok, a dokładnie na 27 marca. 

"Mulan": zwiastun