Poznaj masaż twarzy mrożonym ogórkiem 

Mija kilka lat od kiedy internet kazał nam wprowadzić do pielęgnacji rollery jadeitowe i kamienie gua sha. Masaż twarzy wykonywany nimi wieczorem relaksuje, a rano pomaga w walce z podpuchniętymi oczami i opuchlizną całej twarzy. Dodatkowe korzyści w postaci poprawy krążenia, dotlenienia i modelowania twarzy to przy regularnej rutynie dodatkowy benefit. Oczywiście wiele zależy tu od technik masażu a także temperatury narzędzia. Chłodzisz swoje kwarcowe płytki, albo zamiast nich używasz schłodzonych masażerów ze stali chirurgicznej, a nawet trzymanych w lodówce kuchennych łyżeczek? Czytaj dalej, bo ten trik może Ci się spodobać.

Ten domowy trik zdobył popularność na TikToku i Instagramie 

Otóż tiktokerki przekonują, że do skutecznego porannego masażu wystarczy... zmrożony ogórek. O ile plasterki ogórka pod oczy czy ogórkowe maseczki nie są niczym nowym w pielęgnacji twarzy, to wykorzystanie tego zielonego warzywa zamiast masażera może faktycznie być prostą, ale genialną zmianą w codziennej pielęgnacji.

Jak zrobić masaż zmrożonym ogórkiem? Najlepiej przekroić go na pół i stroną miąższu masować twarz od środka do zewnątrz dokładnie tak, jak zazwyczaj robisz to rollerem. Schłodzony ogórek robi jednak dwie rzeczy na raz - do manualnego masażu dokłada bombę witamin i nawadniające a także kojące właściwości warzywa. Ta metoda pomaga też w walce z trądzikiem i przygotowuje też skórę świetnie do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. 

cucumber tik tok / Tik Tok

Modny trend pielęgnacyjny na TikToku: zabieg mrożonym ogórkiem 

Skuteczność triku hashtag frozencucumberhack chwalą na Tik Toku tysiące dziewczyn, a sam hasztag ma już 6 milionów wyświetleń. Jeden z pierwszych masaży mrożonym ogórkiem zobaczycie np. na koncie @audrajeang. Większość testujących ten trik urodowy poleca cierpliwość, by osiągnąć efekt. Warto stosować go codziennie przez 5, a nawet 10 minut, by poprawić kondycję cery. Po tygodniu skóra jest rozświetlona, jaśniejsza i dużo lepiej nawodniona. Według Tiktokerek zmniejszają się też przebarwienia i stany zapalne skóry, a nawilżenie wpływa pozytywnie na elastyczność skóry. Żeby zachować higienę, przed ponownym zamrożeniem odcinamy minimum 1 centymetr używanej końcówki ogórka

Pielęgnacja mrożonym ogórekiem - opinia dermatologa

Co na to nauka? Ogórek zawiera ponad 96% wody, ale nie zastąpi go w masażu kostka lodu, bo dodatkowo bogaty jest w naturalne składniki pielęgnujące skórę, m.in. kwas askorbinowy, czyli witaminę C. A to ona rozjaśnia skórę, zwiększa poziom kolagenu, działa antystarzeniowo i antyoksydacyjnie. Dla serwisu Refinery29 popularność triku z ogórkiem wyjaśnił Dr Kemi Fabusiwa:

„Ogórki od dawna stosuje się w szczególności pod świecie pielęgnacji oczu z powodu swoich właściwości chłodzące i wysokie poziomy kwasu askorbinowego. Dzięki tym cechom ogórek prawdopodobnie przyniesie pewne korzyści skórze, łagodząc stany zapalne i rozjaśniając ciemne plamy, ale znacznie lepiej jest trzymać składniki kuchenne w żołądku niż na twarzy. Wynika to z wysokiego poziomu kwasów w niektórych produktach spożywczych, które w przypadku niewłaściwego stosowania mogą powodować podrażnienia, Najlepiej masaż uzupełnić więc zjedzonym ogórkiem i wypitą szklanką wody”.