Motocyklowe botki: hit na jesień 2023

Są uszyte z włoskiej skóry w kolorze kasztanowym albo czarnym, miejscami poprzecierane, żeby wyglądały bardziej rockandrollowo, a wzdłuż cholewki pną się metalowe sprzączki, które dodają całości jeszcze większego pazura. Co więcej, oceniając po zdjęciach mody ulicznej z ostatnich fashion weeków, te masywne buciory wyglądają dobrze dosłownie ze wszystkim: prostemu outfitowi nadają intrygi, a maksymalistycznej stylizacji w stylu Weird Girl pomagają twardo stąpać po ziemi.

Noszą je już Dua Lipa, Elsa Hosk i kilka szczęśliwych influencerek, a wpatruje się w nie z pożądaniem cała branża – ale nawet gdyby koszt prawie 2,500 dolarów nie był przeszkodą, to dostępność już owszem. Najmodniejsze botki sezonu wyprzedały się na pniu, ale nic straconego – znalazłyśmy zamienniki, które wyglądają prawie identycznie, a do tego kosztują kilkakrotnie mniej (hurra!).

Potrzebujesz dodatkowych argumemtów, żeby przekonać się do botków w stylu motocyklowym? Zacznijmy od tego, że przy odpowiedniej trosce mogą posłużyć nawet do 20 lat (tak! Diane Keaton pochwaliła się dzisiaj na Instagramie botkami Frye, które nosi już prawie od dwóch dekad). Styl moto jest klasykiem, więc nie grozi mu wyjście z kanonu – nawet kiedy przejdzie już największy hype, a moda zwróci swój wzrok ku jeszcze innemu modelowi, bikery będą starzeć się jak wino.

Launchmetrics/Spotlight

Motocyklowe botki. Jak je nosić?

Polecamy zainspirować się metodą sandwich dressing, czyli przykładowo zestawione ze zwiewną slip dress i ciężką skórzaną kurtką; falbaniastą mini i marynarką oversize; z koronkową sukienką i skórzaną kamizelką; ze spodenkami culotte i masywnym swetrem... Ograniczeniem, jak zwykle, jest tylko wyobraźnia.

Czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim sprawdźcie długość cholewki – jeśli kupujecie je online, ta jedna rzecz może okazać się kluczem do udanego zakupu. 

W galerii znajdziecie alternatywy z różnych półek cenowych, które idealnie wpisują się w ten trend: