Stone Island będzie należało do Moncler. Brzmi niewiarygodnie, a jednak: luksusowa marka, znana głównie ze świetnej jakości puchowych kurtek i odzieży narciarskiej, kupuje swojego mniejszego (ale jednak) konkurenta. Obie firmy o podłożu sportowym podbiły serca fanów streetwearu i członków kultury hiphopowej już jakiś czas temu, ale coraz widywałyśmy je także i na zdjęciach street fashion z ostatnich tygodni mody w Paryżu, Nowym Jorku, Londynie i Mediolanie oraz przodującej w trendach Kopenhadze. 

Mimo to okazuje się, że sprzedaż Stone Island wzrosła na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy jedynie o 1%, do 240 mln euro. Jak skomentował to prezes i dyrektor generalny Moncler, Remo Ruffini: "Zbliżamy się do trudnego momentu zarówno dla Włoch, jak i dla świata. Ale wierzę, że właśnie w tych chwilach potrzebujemy nowej energii i nowej inspiracji, aby zbudować nasze jutro".

To najmodniejsza kurtka na zimę, którą już teraz noszą stylowe dziewczyny z branży. Jest jednocześnie puchowa i skórzana>>

Zarządzana przez niego grupa Moncler ma przejąć SI podczas transakcji w dwóch etapach o wartości 1,16 miliarda euro - najpierw Ruffini planuje kupić ponad 50% marki od obecnego właściciela i dyrektora generalnego, którym jest Carlo Rivetti, a kolejne części (udziałami lub gotówką) od jego rodziny i od holdingu Temasek. Jak podkreślono w oświadczeniu obu marek, jedna akcja ma mieć wartość 37,51 euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w pierwszych dwóch kwartałach 2021 roku. Remo Ruffini w rozmowie z mediami obiecał, że obie marki pozostaną niezależne, a Rivetti dołączy do zarządu Moncler. 

Przypomnijmy jednak, że to nie pierwsza tak duża biznesowa zmiana w branży ostatnich tygodni. Niedawno właściciel The North Face, Lee i Vans - VF Corp - ogłosił przejęcie Supreme i zakup 100% udziałów w marce, Arcadia Group ( Topshop, Miss Selfridge i Dorothy Perkins) zbankrutowało z powodu pandemii koronawirusa, a Natacha Ramsay-Levi postanowiła odejść z Chloé. 

Natacha Ramsay-Levi odchodzi z Chloé: "​​Inaczej patrzę na swoją przyszłość i pragnę wykorzystywać nowe możliwości">>

Właściciel Topshop, Miss Selfridge i Dorothy Perkins zbankrutował z powodu pandemii koronawirusa>>