Większość z nich z łatwością odtworzycie we własnej łazience! W trendach na modny makijaż na jesień i zimę liczy się przede wszystkim detal. Ten jeden szczegół gra główne skrzypce, co więcej, czasem może być wręcz subtelny, ale nada całości odpowiednią oprawę. Są też dobrze nam znane od lat klasyki, ale w delikatniejszej wersji. Jak będziemy malować się w kolejnych miesiącach? Sprawdziliśmy propozycje ze światowych wybiegów na ten sezon. 

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: czerwone usta

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: czerwone usta / Imaxtree

Chyba nikogo to nie dziwi? Czerwone usta można nosić przez cały rok, ale to jesienią i zimą są najpopularniejsze. Matowe, jak na pokazie Erdem czy Paula Costelloe, a może lekko błyszczące (Del Core)? Wizażyści nie lansują już jednego looku, dają nam wybór, a raczej propozycję dobrania jak najlepszej szminki do stylizacji. Karminowa pomadka świetnie się komponuje z minimalistycznymi marynarkami, biżuterią XXL, a nawet odcieniami zieleni. 

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: multikolor na powiekach

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: multikolor na powiekach / Imaxtree

Z kolorami szalałyśmy wiosną i latem, ale okazuje się, że zabawa nadal trwa i to nieprzerwanie. Jeśli zajrzycie na pokazy Armani Prive, SueUndercover czy Giambattista Valli to z pewnością zauważycie, że wizażyści potraktowali powieki modelek, jak płótno malarskie. Efekt? Niesamowicie oryginalny. Fiolety, błękity, róże, żółcie, czy mięta - te odcienie pojawiają się najczęściej w tym trendzie na modny makijaż.

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: pożegnanie lata w odcieniach terakoty

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: pożegnanie lata w odcieniach terakoty / Imaxtree

Delikatne brązy, beże, rudości i ciemne pomarańcze są podstawą tego trendu na modny makijaż w sezonie jesień-zima 2021/2022. Jeśli efekt jest dla was zbyt delikatny zawsze można sięgnąć po ciemną kredkę po oczu i odtworzyć look z pokazu Victoria Beckham, Laura Biagiotti, czy Elisabetta Franchi. Pamiętajcie jednak, tutaj liczy się przede wszystkim subtelność!

Modne fryzury jesień-zima 2021/2022 - pomysły na modne cięcia i uczesania >>>

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: smokey eyes w wersji soft

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: smokey eyes w wersji soft / Imaxtree

Brakowało wam smokey eyes? To od lat wiodący trend podczas zimowych miesięcy. Tak jest i tym razem. Jednak zamiast mocnego, wręcz teatralnego wizażu mamy jego delikatniejszą wersję. Szaroście, ciemne brązy i czernie nadal odgrywają główną rolę, ale tak jak na prezentacji kolekcji Zuhair Murad cienie są o ton jaśniejsze od eyelinera czy kredki do oczu. Wolicie matową wersję? Sprawdźcie makijaż z pokazu Braschi.

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: błyskotki (tylko dla odważnych!)

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: błyskotki (tylko dla odważnych!) / Imaxtree

Ten trend zachwyca, ale nie każdy będzie miał tyle odwagi, żeby odtworzyć ten makijaż. Błyskotki najczęściej nosimy w formie biżuterii lub na paznokciach, ale makijażyści proponują, żeby aplikować je również na... powiekach! Tak właśnie było na pokazie Coperni w Paryżu. Modelki zamiast klasycznych cieni przechadzały się z cyrkoniami na oczach. Podobny pomysł, pojawił się podczas premiery kolekcji Courreges. Różnica była taka, że zamiast makijażu modelki miały przyklejone trzy świecące kamienie tuż pod okiem. 

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: jaskółka

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: jaskółka / Imaxtree

Eyeliner i kredka do oczu to kosmetyki, z którymi nie będziemy się rozstawać w tym sezonie. Przykład? Pokaz Giambattista Valli haute couture. Na prezentacji dominowała kreska XXL z wykończeniem a la jaskółka. Subtelniejsza wersja była też widziana na pokazie Dior (również haute couture!), za to opcja w kolorze miedzianym lansowana była w Nowym Jorku, a dokładnie  u Christiana Siriano. 

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: błyszczyk

Modny makijaż jesień-zima 2021/2022: błyszczyk / Imaxtree

Kiedyś kojarzyły się głównie z nastolatkami, ale błyszczyki kilka lat temu powróciły do kosmetyczek wizażystów i zostały już tam na stałe. Tej jesieni i zimy najpopularniejsze będą kosmetyki delikatnie różowe, malinowe lub po prostu przezroczyste - produkt ma podkreślić naturalny odcień naszych ust. Świetnie się sprawdzi w zestawieniu ze smokey eyes.