Sukienki jak łąka: trendy 2021

Kiedy już myśleliśmy, że kwieciste wzory wszystkim nam spowszednieją, te przypomniały o sobie w mocno odświeżonej wizerunkowo odsłonie. Latem 2021 łąka na tkaninach nie jest już banalną klasyką, a jednym z wiodących mikrotrendów. Na sukienkach modelek maszerujących po najważniejszych wybiegach światowych Fashion Weeków wyrosły jaskry, chabry, świerzbnice polne, ziarnopłony wiosenne, firletki, krwiściągi lekarskie, stokrotki, maki i zawilce. Tak, najmodniejsze printy sezonu SS21 (w podobnej formie powrócą zresztą jesienią) zachwyciły nie tylko, ale i botaników. 

Od lewe: Burberry/Giambattista Valli/Michael Kors / Imaxtree

Przyglądając się łąkowym rabatkom z bliska, wyodrębniłyśmy kilka tendencji krążących wokół głównego motywu. Po pierwsze, drobne roślinki i polne bukiety. Kwiatki w rozmiarze XS dekorowały między innymi geometryczne mini Chloé, rozszerzane ku dołowi sukienki maxi z atelier marki Michael Kors, ultraromantyczne projekty Erdem i Burberry oraz eleganckie kreacje tworzone przez Virginie Viard dla Chanel. Po drugie, malarskie pąki przeskalowanych kwiatów rozsiane po powłóczystych sukienkach Valentino, Kenzo czy Giorgio Armani. No i jest jeszcze kwiatowy styl dowolny, czyli indywidualne interpretacje łąki poszczególnych dyrektorów kreatywnych. Przykłady? Giambattista Valli nieregularnie rozsypał kwiaty po swoich półprzezroczystych sukienkach, koszulach i spódnicach, a duet Dolce & Gabbana elementy florystyczne połączył z orientalnymi motywami, układając całość w wyrazisty patchwork. Uwielbiamy! 

Mikrotrend „floral meadow” jeszcze lepiej niż na wybiegach ma się na Instagramie. Kwieciste nadruki i aplikacje pojawiają się tam na bieliźnianych spódnicach, tzw. flowy topach i krótkich kardiganach. Nie brakuje ich oczywiście również na letnich sukienkach influencerek. Morze, choć pewnie powinnyśmy powiedzieć łąki inspiracji, znajdziecie między innymi u Jeanne Damas, Jessie Bush, Sofii Coelho, Pernille Rosenkilde czy Marie Jedig. Mistrzynią kwiatowych printów jest także nasza ulubiona Zoïa Mossour.

Najmodniejsze sukienki na wesele 2021: 10 modeli, które sprawdzą się w ekstremalnie upalne dni>> 

Gdzie kupić najładniejsze sukienki w kwiaty? 

Za instagramowym zainteresowaniem łąką oraz trendami lansowanymi podczas pokazów szybko podążyły sieciówki i lokalne marki autorskie. Gdzie więc kupić najładniejszą sukienkę w kwiatki? Możliwości jest tak wiele, że zamiast opowiadać o wybranych, postanowiłyśmy wszystkie wam pokazać. Oto nasze sukienkowe crushe z nadrukami typu floral: 

Modne sukienki, w których chcemy przechodzić całe wakacje (i jeszcze dłużej!). Te modele są hitem sezonu [trendy wiosna-lato 2021]>>