Teraz pora na ciemniejsze i mocniejsze odcienie. Paznokcie na jesień to nie pastelowe mani, choć są pewne wyjątki od reguły. Podczas zimowych miesięcy będziemy skupiać się na zupełnie innych barwach, ale jak już wspomnieliśmy, powróci też dobrze nam znana klasyka. Paznokcie jesień-zima 2021 to również nietuzinkowe wzorki i wzory. Skąd czerpaliśmy inspirację? Jak zawsze i w tym przypadku niezastąpiony był instagram. 

Paznokcie jesień-zima 2021/2022: brązowe 

Bardzo eleganckie, ale nie rzucają się tak w oczy jak np. czarne. Brązowe paznokcie będą idealnie współgrać z klasycznym trenczem czy jasnym (sztucznym!) futrem. Manicure w tym stylu pasują do długich sukni, biurowego dress code'u czy klasycznych niebieskich dżinsów. Odcień inspirowany mocną kawą na pewno zdobędzie wiele fanek. 

Paznokcie jesień-zima 2021/2022: czerwone 

Klasyk, którego nie mogło zabraknąć. Czerwone paznokcie można nosić przez cały rok, ale to właśnie jesienią i zimą prezentują się najlepiej. Za to latem wybieramy najczęściej malinowe czy różowe, które wyglądają jak landrynki. Czerwień na paznokciach dodaje powagi, jest bardzo sensualna i uwielbiają ją najbardziej stylowe Francuzki. Nie trzeba jej nosić tylko do eleganckich stylizacji, świetnie odnajdzie się też w dżinsowym secie, czy z białą koszulą. 

Paznokcie jesień-zima 2021/2022: zielone 

Tym razem nie chodzi tylko o khaki czy butelkową zieleń. Paznokcie na jesień to również inne, bardziej soczyste barwy w wersji "green". W tym sezonie tworzymy manicure w odcieniach limonki, trawy, czy zielonego jabłka. Świetnie to wygląda nawet gdy zestawimy wszystko ze sobą - jeśli nie wierzysz to koniecznie spójrz na mani Betiny Goldstein. 

Paznokcie jesień-zima 2021/2022: fioletowe

Fiolet to kolejny kolor, który powraca często w trendach na paznokcie na jesień-zima. Nie jest tak popularny jak czerń czy czerwień, ale ma coraz więcej fanek. Dobrze komponuje się z szarością, ale hitem w tym sezonie będzie odcień "mauve", czyli fiołkoworóżowy. Zachwycą się nim z pewnością fanki odcieni nude oraz subtelnego manicure na co dzień (zwłaszcza, gdy wymaga tego pracowy dress code). Dosyć neutralny, ale i oryginalny. Zobacz poniżej przykład z instagramowego profilu @lovefreshpaint. My już szukamy odpowiedniego lakieru!

Modne paznokcie jesień-zima 2021/2022: kontrasty

Od dawna manikiurzyści lansują nie jeden, a kilka kolorów na płytce paznokcia. Jesienią i zimą będziemy bawić się... w kontrasty. Czerń vs biel, delikatny błękit vs niebieski - propozycji jest nieskończenie wiele, a wszystko zależy od tego co nam chodzi po głowie i dostępnych lakierów na półkach sklepowych. Nas najbardziej zachwyciły propozycje od @disseynails i @nailsbyalsn. Na obu kontach znajdziecie multum inspiracji na modne paznokcie na jesień czy zimę.

Sprawdź też: Modne fryzury jesień-zima 2021/2022 - pomysły na modne cięcia i uczesania

Paznokcie na jesień-zima 2021/2022: wzory

"Do wyboru, do koloru" chyba byłoby najlepszym określeniem tego niejednoznacznego trendu. Prawdą jest, że od kilku sezonów coraz częściej szukamy niejednoznacznych, a przede wszystkim ciekawych wzorów na paznokcie. Jesień i zima nie zmienią tego, a nawet więcej, jeszcze bardziej będziemy szukać inspiracji, żeby wyróżnić się z tłumu czarnych i szarych płaszczy. Propozycji warto szukać na serwisach społecznościowych, ale nam szczególnie wpadły w oko delikatne srebrne gwiazdy i księżyce od wspomnianej już Betiny Goldstein oraz nawiązujący do lata psychodeliczny miks kolorów z dodatkiem symbolu yin i yang, autorstwa @disseynails.