Modne paznokcie 2020. Ledwo zaczął się rok, a my już mamy dla was kolejne nowości dotyczące manicure. Artystki w stylizacji paznokci powracają do dobrze nam znanych trendów z poprzednich lat i lansują je w nowej wersji. Teraz hitem są paznokcie w wersji kosmicznej, czyli Magnetic Galaxy Nails. Jak je wykonać?

Negative-Space Nail Art: te modne paznokcie lansuje Kendall Jenner. Poznaj jeden z najpopularniejszych trendów na wiosnę 2020 >>

Modne paznokcie 2020: Magnetic Galaxy Nails, czyli manicure inspirowany kosmosem [trendy 2020]

Gdy hiszpańska manikiurzystka Violetta, znana również jako @yeswhatnails, zamieściła wideo na instagramie z nowym mani jej obserwatorzy oszaleli. Filmik, opisany po prostu "Hypnotizing", ma już ponad 130 tys. wyświetleń, prawie 250 komentarzy oraz ponad 15 tysięcy polubień. Obserwatorzy tej stylistki paznokci wysyłają serduszka i pytają jak można wykonać taki wzór. Prośbom nie ma końca! Paznokieć pokryto ciemnoniebieskim lakierem, który przy ruchu prezentuje inne odcienie. Wielowymiarowy manicure jeszcze nigdy nie był tak stylowy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Violetta (@yeswhatnails) Sty 3, 2020 o 11:21 PST

Magnetic Galaxy Nails: jak wykonać te modne paznokcie 2020?

Do wykonania manicure w stylu "Magnetic Galaxy Nails" potrzebny będzie specjalny hybrydowy lakier do paznokci nadający efekt "kociego oka". Drugim wariantem są specjalne pyłki do zdobienia płytki. W składzie jednego i drugiego zawarte są opiłki metalu, które przyciągamy magnesem (tylko raz i nie dotykając przy tym pomalowanego paznokcia!), tworząc idealny kosmiczny wzór. Najczęściej lakiery tego typu występują w ciemnej kolorystyce, takiej jak, czerń, granat, szarość, zieleń, czy bordo. Innym sposobem jest nakładanie kolejnych warstw lakieru (w różnych odcieniach) przy pomocy gąbeczki. Niektórzy dodatkowo malują na paznokciu gwiazdki i księżyce, dodają naklejki ze wzorem planet lub na co drugim palcu rysują symbole konstelacji gwiezdnych czy imitujące znaki zodiaku.

Modne paznokcie inspirowane galaktyką sprawdzą się zawsze, zwłaszcza podczas trwającego właśnie karnawału.