Koloryzacja na jesień 2021 to przede wszystkim naturalne odcienie. Styliści fryzur tym razem odeszli od mocnych metalicznych czy pastelowych odcieni. W końcu dajemy odetchnąć naszym włosom na poczet naturalnego looku. Ale to nie oznacza, że wracamy do naszych naturalnych odcieni. Modne kolory włosów jesień-zima 2021 są subtelne, ale przede wszystkim bardzo twarzowe. Mają sprawiać wrażenie, jakby nasze włosy zawsze tak świetnie wyglądały, a nie były dziełem fryzjera i techniki koloryzacji włosów. Na co warto się skusić w tym sezonie? W tym celu zajrzeliśmy na instagram i znaleźliśmy 5 najważniejszych trendów w koloryzacji włosów na sezon jesień-zima 2021/2022.

Modne kolory włosów na jesień-zima 2021/2022: Controlled Gold

Blond nie ma sobie równych - to wiemy od dawna. Jesienią i zimą będziemy preferować głębokie odcienie, wręcz wyrafinowane. Jeśli zależy wam na dodatkowym rozświetleniu, możecie dodatkowo rozjaśnić (maksymalnie o ton!) kosmyki okalające twarz. Wtedy nawet nawet przy najgorszej zimowej pogodzie będziecie wyglądać jak w trakcie słonecznych wakacji. Co ciekawe, styliści fryzur polecają, żeby na ten czas zrezygnować z fioletowych odżywek na rzecz tych złotych. Produkt tego typu znajdziecie na przykład w ofercie marki Christophe Robin.

Modne kolory włosów na jesień-zima 2021/2022: Warm Espresso

Brunetki wiedzą lepiej? Ostatnio fryzjerzy pokochali brązy na nowo i jesienią oraz zimą będą promować koloryzację w wersji "warm espresso". Ten odcień już lansują np. Eiza González i Camilla Marrone. Delikatnie zimny, ale nie podkreśla cieni pod oczami czy zmęczonej cery, która uwidacznia się zwłaszcza podczas jesienno-zimowej szarugi.

Modne kolory włosów na jesień-zima 2021/2022: Golden Copper

Cynamonowe i rude odcienie nadal są "in". Tym razem dodajemy do nich delikatne metaliczne tony, najlepiej w odcieniach złota. To idealny moment na eksperymenty z tym kolorem włosów, zwłaszcza jesienią. Uwaga, to łatwa w utrzymaniu koloryzacja i nie wymaga aż tyle, co rozjaśnione blond kosmyki - gdy kolor w końcu zacznie schodzić i tak będzie dobrze wyglądał, a dzięki złotym tonom nadal będzie dawał efekt "świeżości". 

Modne kolory włosów na jesień-zima 2021/2022: subtelne chunky highlights

Efekt delikatnie muśniętych słońcem włosów nadal jest w cenie, a zamiast mocnych pasemek, wybieramy teraz naturalne tony, idealnie korespondujące z resztą włosów. Ta iluzja muśnięcia słońcem sprawia, że wyglądamy świeżo, nowocześnie i bardzo wakacyjnie - nawet gdy za oknami spadnie metr śniegu, a temperatura będzie poniżej zera. Ta subtelna koloryzacja podkreśla też oczy, kości żuchwowe oraz odcień skóry (pasuje do każdej karnacji!).

Modne kolory włosów na jesień-zima 2021/2022: Honey Wheat Blonde

Nie wiecie czy lepszy będzie chłodny odcień blondu czy może ciepły? Wypróbujcie oba! A dokładnie spróbuj je zrównoważyć, dzięki czemu efekt wypadnie naturalnie, jakby każda z nas urodziła się z takim kolorem włosów. Fanką tej koloryzacji jest np. Chloë Sevigny.