W sezonie wiosna-lato 2017 zapominamy o pastelach, nabieramy odwagi, inspirujemy się latami osiemdziesiątymi i nosimy mocne barwy. Fuksję, oranż, cytrynę i groszkowy zielony zakładamy od stóp do głów. Czasami robimy sobie przerwę od koloru i sięgamy po biel. Ale tylko czasami.

Najmodniejsze kolory przed wami!

Modne kolory [wiosna-lato 2017]: greenery

[Modne kolory] Greenery na wybiegu: Ackermann, Acne, Barbara Bui, Etro, Balenciaga, Adriana Degreas, Aigner, Arbesser, Pucci

Kolor roku 2017 według Instytutu Pantone. Pierwszy raz od dawna nie jest ani przygaszony, ani pastelowy. Ma za to działać "odświeżająco i ożywczo" i symbolizować nadchodzącą wiosnę (przeczytajcie>>). Ten jasny, a wręcz jaskrawy zielony zyskał nazwę "greenery" i chociaż nie jest łatwy stylizacyjnie do ogrania, to w sezonie wiosna-lato będziemy nosić go na sukienkach i kombinezonach ze spandeksu (!). Najlepiej wygląda solo albo w towarzystwie stonowanych dodatków w odcieniu czerni i granatu. Demnie Gvasali z domu mody Balenciaga skojarzył się on z zielenią trawy - projektant stworzył sukienki-łąki, na których zakwitły purpurowe i pomarańczowe kwiaty.

Modne kolory [wiosna-lato 2017]: greenery, fot. Imaxtree, Fotolia, kolaż Agata Wojtczak