Doza Café, Rydygiera 11

Minimalistyczne, industrialne wnętrze pełne naturalnego światła i słodkich wypieków – tak właśnie jest w Doza Café. Przy espresso, dobrym przelewie czy świetnej herbacie z malinami przesiedzicie tam przed komputerem kilka dobrych, kreatywnych godzin. W pracy używamy różnych urządzeń, lecz tym razem towarzyszył nam laptop Lenovo Yoga S940, zaliczany do komputerów klasy premium – lekki i smukły, ważący tyle, co magazyn i mieszczący się w każdym shopperze. Pomimo niewielkich rozmiarów (14 cali), dzięki wyświetlaczowi Contour Display (zakrzywione na krawędziach szkło optycznie zmniejsza widoczność ramek obudowy i zwiększa powierzchnię ekranu) laptop Lenovo Yoga sprawdza się wzorowo podczas przeglądania zdjęć oraz pisania relacji.

OCHO, Reja 9

W eklektycznym OCHO poczujecie się trochę jak w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. Ilość barw, roślinności i pokryte kratą okna wbrew pozorom wcale nie odwracają uwagi, a wręcz inspirują do kreatywnej pracy. W miejscu położonym w Teatrze Ochoty wypijecie kawę, lemoniadę lub napar, a także zjecie pyszny lunch (za 25 złotych). Tu odkryłyśmy kolejną istotną dla nas cechę Yogi – doświadczenia audiowizualne na najwyższym poziomie. Ekran Full HD i głośniki Dolby Atmos dostarczają wysoką jakość obrazu i dźwięku (niezależnie od trybu pracy laptop emituje donośny, otaczający dźwięk 3D) dzięki czemu mogłyśmy oglądać wszystkie pokazy – od Alberty Feretti do Zimmermanna – w świetnej jakości.

Yestersen Café, Lekarska 5

Kawiarnia Yestersen to szczególnie unikatowe, znajdujące się w przedwojennej willi miejsce. Pełno w nim vintage mebli, które zawsze są na sprzedaż – dlatego nigdy nie wiadomo, jakie właściwie wnętrze się tam zastanie danego dnia. W Yestersen napijecie się zarówno tej klasycznej kawy, jak i zaparzanej alternatywnymi metodami, a dodatkowo zjecie pyszne ciastko z warszawskiej cukierni MUSS. W miejscu, w którym czuć ducha lat 70. jeszcze bardziej doceniłyśmy inteligentne funkcje urządzenia, które na co dzień ułatwiają naszą pracę. Yoga S940 posiada asystę sztucznej inteligencji, m.in. oprogramowanie Glance, chroniące prywatność użytkownika i usprawniające pracę na dwóch ekranach – Glance kontroluje ruch oczu i samodzielnie przenosi na monitor dodatkowy to, co znajduje się na wyświetlaczu Yogi. Kolejna technologia, którą uznałyśmy za szczególnie istotną podczas pracy zdalnej to BackBlur – system ten odpowiada za rozmywanie tła podczas wideokonferencji (wtedy mamy pewność, że nasz rozmówca skupia się na nas).

Drożdż Bar, Andersa 22

Drożdż nie jest stricte kawiarnią, chociaż przed porą lunchu (zjecie wtedy genialną pizzę w stylu neapolitańskim już za 19 złotych) spokojnie napijecie się tam kawy (przelew w Drożdżu kosztuje 10 złotych, a cappuccino – 8) i popracujecie przy komputerze. Jest to miejsce o wyjątkowym designie – minimalistyczne, ale wciąż zaskakujące. I tu znalazłyśmy punkt styczności miejsca z laptopem Lenovo Yoga – prostota, ale podążanie z duchem czasu. W końcu laptop Lenovo nie bez przyczyny zdobył wiele nagród za design, w tym prestiżową iF World Design Award 2019. Od nas też dostaje specjalne wyróżnienie, zresztą tak samo jak Drożdż.