Te fryzury trafią w gust chyba prawie każdej kobiety. Są bardzo twarzowe, wiele z nich odmładza i większość nie wymaga wielkich umiejętności fryzjerskich. Co będzie "rządzić" w 2022 roku? Sprawdź najlepsze pomysły na modne fryzury. 

Modne fryzury 2022: Bob!

To fryzura, która od lat nie wychodzi z trendów. I nie ma w tym nic dziwnego - uczesanie tego typu pasuje do fanki klasyki, jak i streetwearu. Rozsławiły go gwiazdy, jak i influencerki. Na krótkie cięcie zdecydowała się nawet Kourtney Kardashian, która przez lata była dumna ze swoich długich loków. 

Bob sprawdzi się zarówno przy cienkich, jak i grubszych włosach, a codzienna stylizacja nie sprawia trudności. Na dodatek, jego dłuższa wersja nazywana jest cięciem uniwersalnym, ponieważ pasuje do każdego kształtu twarzy.

Modne fryzury 2022: Cieniowanie w stylu lat 90.

Lata 90. to nadal epoka, która inspiruje dzisiejsze trendy. Również we fryzurach - w 2002 roku hitem będzie cieniowanie, a la Rachael z "Przyjaciół". Cieniowanie tego typu optycznie zwiększa objętość włosów, nadaje kształt, a włosy świetnie się prezentują w ruchu. Na podobne uczesanie zdecydowała się nawet Hailey Bieber. Trzeba tylko pamiętać, że ta fryzura potrzebuje regularnego podcinania i układania na szczotkę. 

Modne fryzury 2022: Efekt "so natural"

Nie każdy ma umiejętności czy czas na układanie idealnej fryzury przy pomocy szczotek lub produktów do stylizacji. W 2022 roku będziemy stawiać na naturalność, również we fryzurach. Oczywiście nie chodzi o to, że nagle zrezygnujemy z wizyt u fryzjera i podcinania chociaż końcówek. Chodzi o naturalnie układające się proste włosy, które zawsze będą wyglądać dobrze bez względu na porę. Z tego samego założenia wychodzą Francuzki 

Czytaj też: Najlepsze odżywki z keratyną odbudowujące zniszczone włosy - ranking

Modne fryzury 2022: Grzywka "curtain", ale podkręcona

Ta grzywka zachwyciła stylistów fryzur w 2021 i wszystko wskazuje na to, że będzie również w trendach na kolejny rok. Zostawione po bokach dłuższe kosmyki delikatnie uwydatnią kości jarzmowe oraz odejmują optycznie kilka lat. Czyli konturowanie i efekt anti-aging w jednym. Na dodatek, nie trzeba o nią szczególnie dbać -  zawsze świetnie się układa. Fryzjerzy w temacie modnych fryzur na 2022 proponują ulepszoną wersję tej grzywki. W jaki sposób? Przy pomocy szczotki (lub wałków) i suszarki. Podnieś ją bardziej niż dotychczas! 

Modne fryzury 2022: Jeden kolor

Od kilkunastu miesięcy prym wiedzie również balayage. Okazuje się, że na chwilę zastąpi go trend na jeden kolor. Tak, chwilowo kończymy z pasemkami na rzecz idealnego odcienia. Styliści fryzur proponują m.in. czekoladowy brąz lub subtelny, ale ciepły imbir. 

Modne fryzury 2022: Lop

Trend na krótkie włosy ma coraz więcej fanek. Dlatego ostatnim hitem jest długość za ucho, czyli "lop". "Krótsze niż bob, ale dłuższe niż crop" - napisał na swoim instagramie duet fryzjerski The Hair Bros, czyli Nick Latham i Sean Paul Nother. Co ciekawe, to cięcie świetnie wygląda zarówno przy włosach kręconych, prostych, czy grubych. 

"Lop" nie ma jednej wersji. Może być mocniej wycięty z tyłu (90s vibes!), bardziej postrzępiony, czy z delikatną grzywką. My jesteśmy jednak fankami wersji modelki Mathildy Gvarliani z delikatnymi falkami. Wygląda to bardzo romantycznie.