Marzymy o pięknych zdrowych włosach, ale uwielbiamy również eksperymentować. Zwłaszcza z kolorem. Wiele z nas nie lubi swojego naturalnego ocienia, dlatego fryzjerzy co kilka miesięcy proponują nam kolejne wersje na modne włosy. Kilka lat temu hitem były neonowe kosmyki, potem przyjął się trend na pastele. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy styliści fryzur powrócili do bardziej naturalnych barw, zimnych i ciepłych blondów (Cream Soda BlondMushroom Blonde), a nawet rudych. W wielkiej chwale powrócił też bardzo twarzowy balayage (nie mylić z pasemkami!). Wraz ze zbliżającym się Sylwestrem, a potem karnawałem, znów lansowane są bardziej "szalone" pomysły na modne fryzury. Ostatnim hitem jest "Chocolate Lilac".

Modne fryzury: Jessica Alba to kolejna gwiazda, która obcięła włosy. Jak teraz wygląda? [trendy jesień 2019] >>

Modne fryzury: Chocolate Lilac, czyli nowy trend w koloryzacji dla brunetek [włosy na jesień 2019]

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hairwithtiare (@hairwithtiare_vivosalon) Wrz 2, 2019 o 9:12 PDT

Tak, chodzi o połączenie fioletu z brązem. Liliowe włosy co kilka sezonów pojawiają się w najważniejszych trendach na modne fryzury, ale tej wersji jeszcze nie było. Chocolate Lilac inspirowany jest kolorem śliwkowym, jednak bazą jest głęboki brąz. Propagatorką tej wersji jest Tiare Kupenga, stylistka z Nowej Zelandii pracująca w Vivo Hair and Skin Clinic. "Chocolate Lilac to idealne połączenie. Nie jest zbyt 'high fashion' ani oczywisty. W naturalnym świetle kolor będzie jaskrawofioletowy, za to przy sztucznym oświetleniu bardziej fioletowo-brązowy" - przyznała Kupenga w rozmowie z magazynem Allure. Fryzjerka ujawniła również, że przy nakładaniu koloru używa techniki wspomnianego już balayage'u. Przypomnijmy, dobrze wykonany balayage opiera się na nakładaniu pędzlem farby o różnych odcieniach (różnica nie powinna przekraczać 3 tonów). Choć na zdjęciach najlepiej w kolorze Chocolate Lilac wypadają szatynki i brunetki, to Tiare uważa, że każdy może się skusić na tę koloryzację.

Co powiecie na modne włosy w tym stylu? Ciemne włosy powoli wypierane są przez popularne blondy. Przykład? Lily James zdecydowała się na boba w wersji brązowej. Podobną decyzję podjęła niedawno aktorka Ashley Benson, partnerka Cary Delevingne. Za to loba z pasemkami, rodem z lat 90. lansowała Kim Kardashian West.