Modne buty - trendy wiosna 2017

Modne buty na wiosnę 2017 są... "brzydkie". Po czasach panowania birkenstocków, projektanci do łask przywrócili kitten heels, czyli tak zwane kaczuszki. Niskie obcasy do tej pory uważane były za symbol kiczu, teraz mają swoje pięć minut. Pojawiły się m.in. na pokazie: Givenchy, Dior czy Acne. Christopher Kane z kolei na wybieg wypuścił modelki w plastikowych crocsach - a by buty wyglądały bardziej stylowo, ozdobił je kolorowymi kamieniami. Wiosną 2017 według projektantów nosić będziemy, tak jak w zeszłym roku, mule, a także sandały i pantofle z wiązaniem wokół kostki. Motocyklowe botki to już przeszłość, teraz buty za kostkę wyglądać mają jak skarpetki (Fendi, Balenciaga). Zamiast balerin włożymy za to na nogi buty przywodzące na myśl kierpce, a czarne szpilki zamienimy w nadchodzącym sezonie na te w kolorze soczystej fuksji. Wszystkie wymienione wyżej modele nosimy (uwaga!) w towarzystwie kolorowych rajstop.

Modne buty na wiosnę 2017: mule

Mule, czyli wkładane buty z odkrytą piętą, wyglądające trochę jak hybryda kapci i pantofli, znów są w modzie. Drugie życie zawdzięczają przede wszystkim dyrektorowi kreatywnemu Gucci. Alessandro Michele już kilka sezonów temu pokazał je na wybiegu włoskiego domu mody (na pewno pamiętacie jego słynne buty z futrem), a teraz mule "szły" w m.in. w pokazie: N21, Acne, Aalto, Céline i Biagiotti. Chociaż optycznie skracają nogi, to i tak chętnie nosić będziemy je do plisowanych babcinych spódnic i denimowych cygaretek. 

Modne buty na wiosnę 2017: mule, Aalto, Laura Biagiotti, Giamba, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Modne buty na wiosnę 2017: kitten heels

Mają nie więcej niż 5 cm i chociaż kojarzą się z niemodnymi pantoflami do biura, to są najczęściej pojawiającym się modelem butów na światowych wybiegach. Projektanci pokochali kitten heels, czyli po prostu kaczuszki, szczególnie w wersji z noskiem w szpic. Zobaczcie zdjęcia z pokazu: Dior, Givenchy, N21, Acne i Céline.

Modne buty na wiosnę 2017: kitten heels, N21, Acne, Céline, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Modne buty na wiosnę 2017: paseczki

Na pewno nie spadną z nóg. Modne buty wiosną 2017 trzymają się stopy dzięki paskom, paseczkom i tasiemkom. Niektóre nawet całe zrobione są z zaciśniętych mocno rzemyków. Takie buty pojawiły się na wybiegu; m.in.: Vivetta, Giambattista Valli i Acne.

Modne buty na wiosnę 2017: paseczki, Vivetta, Giambattista Valli, Acne, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Modne buty na wiosnę 2017 - GALERIA>>

Modne buty na wiosnę 2017 kupicie w sklepie ELLE: