Modne bluzki wiosna-lato 2024. Prześwity

Paloma Wool wiosna-lato 2024Paloma Wool wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Ten trend, choć pozornie nienadający się poza wybiegi, jest zaskakująco łatwy do zaadaptowania do prawdziwego życia. Pomijając oczywistości - cielista lub koronkowa podkoszulka - można też zarzucić na tak prześwitującą bluzkę marynarkę albo strategicznie udrapować materiał (o tym niżej), żeby zakrywał najbardziej newralgiczne miejsca. W przeciwieństwie do "naked dress" z czerwonego dywanu, trend na przezroczystości na wiosnę 2024 opiera się nie na seksapilu, a na poczuciu intymności. Patrz: Hermes, Paloma Wool, Givenchy...

Modne bluzki wiosna-lato 2024. Polo do popisu

MSGM wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Szykujcie się do splądrowania szafy młodszego brata, bo koszulki polo wracają w wielkim stylu. To odsłona stylu preppy, która bardziej skupia się na rekreacji bogatych studentów niż akademickości. MSGM zaprezentował je w wersji ozdobionej haftami; Benetton postawił na kolory podstawowe, a Miuccia Prada wysłała na wybiegi Miu Miu koszulki nawarstwione jedna na drugiej, z wypchniętymi na zewnątrz kołnierzami.

Modne bluzki wiosna-lato 2024. Draperie

Blumarine wiosna-lato 2024Blumarine wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Blumarine, Acne, Lous Vuitton, Peter Do -  a to tylko wierzchołek góry lodowej marek, które w swoich kolekcjach garściami czerpały z antycznych inspiracji, tworząc bluzki z drapowaniami lejącymi jak woda albo poukładanymi i równiutkimi jak harmonijka. Kochamy ten trend, bo wygląda świetnie na każdym typie ciała i jest równie elegancki, co sexy. 

Modne bluzki wiosna-lato 2024. Niebieskie migdały

Fendi wiosna-lato 2024Fendi wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Może to tęsknota za otwartą wodą i krystalicznym niebem, może to znak niespokojnych czasów - pewne jest za to, że kojący, niebiański błękit to kolor sezonu wiosna-lato 2024. Tak twierdzą Versace, Balmain, Loewe, Alberta Ferretti i liczni inni, którzy postawili na niego w swoich wybiegowych kolekcjach.

Modne bluzki wiosna-lato 2024. Business casual

Sacai wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Klasyczna biurowa koszula nigdy nie wychodzi z mody, ale w tym sezonie ma konkurencję w postaci swojej dziwacznej kuzynki. Może to kształt jest nieco zbyt ponadwymiarowy; może dół wygląda jak obcięty nożyczkami - coś jest z nią nie halo, ale w przewrotny, buntowniczy sposób. 

Modne bluzki wiosna-lato 2024. Koszulka po bretońsku

Chanel wiosna-lato 2024 / Spotlight/Launchmetrics

Wiedziałyście, że typowy uniform marynarza miał swoje początki w XIX-wiecznej Francji? (Jak widać ta od zawsze narzucała modę). Bretońscy marynarze nosili biało-granatowe paski, żeby łatwo ich było widzieć z okrętu, gdyby ktoś z załogi wypadł za burtę... W 1913 roku Coco Chanel użyła ich w swojej linii dla kobiet; 120 lat później, za sprawą jej następczyni Virginie Viard, skromne paski znowu są... na fali. 

Przejrzyjcie galerię, żeby zobaczyć więcej inspiracji z wybiegów: