Jeśli projektanci haute couture decydują się na zaprezentowanie na wybiegu obok ekscentrycznych i zachwycających sukni także biżuterię - zawsze tworzą ją z rozmachem. Nie inaczej było i tym razem: pokazy wiosna-lato 2020 pokazały prawdziwe rzemiosło połączone z nieposkromioną kreatywnością domów mody. W ten sposób na paryskim wybiegu wypatrzyliśmy złotą biżuterię Dior z motywami ze świata natury - odlanymi roślinami, księżycami, wężami i ćmami, które uzupełniały perły o nieregularnych kształtach. Maria Grazia Chiuri formowała z nich wiszące kolczyki, opaski-diademy oraz kolie i kaskady naszyjników na kształt zbroi. Wspaniałe rzeczy działy się też na wybiegu Schiaparelli - Daniel Roseberry postanowił oddać hołd założycielce domu mody i stworzył surrealistyczną biżuterię nawiązującą do ezoteryki (zwróćcie uwagę na kolczyki w kształcie oczu, wysadzane perłami litery S, nausznice na wzór liści rosiczki, okulary przypominające oczy oraz biżuteryjne rękawy).

Biżuteria na pokazie Dior haute couture wiosna-lato 2020 / Imaxtree

Jean Paul Gaultier, zakochany w recyklingu, przerabiał na kolczyki sprężyny, obręcze i łańcuchy, a Clare Waight Keller (Givenchy) doczepiała do nich frędzle z zasłon lub składała je z setek cyrkonii. Elie Saab? Klasycznie dla siebie, czyli z przepychem: złoto, cyrkonie i kamienie, najlepiej w formie kolczyków na wzór barokowych żyrandoli. 

Najpiękniejsze suknie ślubne z pokazów haute couture wiosna-lato 2020>>

To jasne: projektanci nie chcą się już bawić w minimalizm. Subtelne sztyfty i delikatne koła odrzucają na bok w myśl nowej zasady, że im więcej, im większe, im bardziej widoczne - tym lepiej. Jeśli lubicie luksusową biżuterię, zainwestujcie w tym sezonie w któreś z projektów Dior, Schiaparelli albo Givenchy. Wkrótce podobne zresztą zobaczymy pewnie w sieciówkach.