Chcemy wszystko! Mówimy to za każdym razem, gdy ROSA ujawnia swoje kolejne nowości. Uwielbiamy polską biżuterię, a marka Agnieszki Rosy znana jest (i to nie od dziś) z niezwykłych, ponadczasowych i eleganckich projektów. Co tym razem znajdziemy w butikach ROSA?

Modna biżuteria od polskiej marki. Kampania biżuterii ROSA jesień-zima 2019/2020

Jak zawsze skupiono się na detalach, ale tym razem zamiast romantycznych dodatków, mamy geometryczne, wręcz "rzeźbiarskie formy". Główną inspiracją dla projektantki biżuterii były tym razem Karla Blossfeldta (1865-1932). Niemiecki artysta znany był z tego, że fotografował rośliny w dużym, aż 45-krotnym powiększeniu. Nazywany był pionierem botanicznej fotografii, choć jego ścieżka kariery zaczęła się od rzeźbiarstwa, zdjęcia były dodatkiem - Niemiec chciał pokazać swoim studentom strukturę roślin. Blossfeldt wykonał aż 6 tys. kadrów kwiatów, łodyg, czy pędów. „Ujęło mnie, jak Blossfeldt patrzył na rośliny. Podchodził do nich w niemal studyjny sposób. Na jego fotografiach przyroda pełna jest rzeźbiarskich form dopracowanych w najmniejszym szczególe. Udało mu się uchwycić niezwykłe piękno zamknięte w naturalnych formach liści, kwiatów i główek nasiennych” – ujawnia projektantka marki Agnieszka Rosa. Nie znajdziecie jednak dosłownie pierścionków z kwiatami, nadal biżuteria od ROSA jest minimalistyczna, chodziło raczej o pokazanie, jak "efektownie i w nieoczywisty sposób natura radzi sobie z kształtowaniem materii i zdobieniem." Projektantka wprowadziła również nową fakturę, czyli grawerowane kropki. Ten motyw przewija się wielokrotnie w premierowych modelach pierścionków i sygnetów, kolczyków, czy medalionów.

Zachwyciła was dbałość o detal? Biżuteria ROSA powstaje ręcznie, dlatego część modelów, ze względu na pracochłonne wykonanie będzie dostępna wyłącznie na zamówienie.

Autorami najnowszej kampanii ponownie są Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik (laureaci ELLE Style Awards w 2018 roku). Na dodatek duet miał wolną rękę przy tworzeniu tej sesji wizerunkowej. „Wysłałam Agnieszce i Łukaszowi zdjęcia biżuterii. Mam do nich pełne zaufanie, dlatego specjalnie nie opowiadałam im o moich inspiracjach. Byłam bardzo ciekawa, jak zinterpretują kolekcję, a oni odczytali ją idealnie” – możemy przeczytać w informacji prasowej. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane analogiem, potem wywołane metodą handprint, a następnie zeskanowane. 

Jako pierwsi możemy wam pokazać wideo promujące nową kolekcję ROSA na sezon jesień-zima 2019/2020.

Photography & art direction: Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik /DAS Agency  

Video direction: Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik, Wojciech Affek 

Video operator: Wojciech Affek 

Model: Charlotte Tomaszewska/Rebel Models  

Stylist: Daria Biedrzycka  

Hair & Make-up: Aneta Kostrzewa  

Graphic designer: Joanna Skiba